Başarılı bilim adamı

El-Farabi Kazak Milli Üniversitesi'nin UNESCO, Uluslararası Gazetecilik ve Toplum Medyası Bölümü personeli Nazgul Tursynbaykyzy Shyngysova'yı yıldönümünde kutluyor.

Başarılı bilim adamı

El-Farabi Kazak Milli Üniversitesi'nin UNESCO, Uluslararası Gazetecilik ve Toplum Medyası Bölümü personeli Nazgul Tursynbaykyzy Shyngysova'yı yıldönümünde kutluyor! Meslektaşları ona sağlık, aile refahı ve yaratıcı başarılar diler. Nazgul Shyngysova, büyük bir ekibin bölüm başkanı, harika bir anne, sevgili eş ve aynı zamanda başarılı bir bilim adamı.

Şimdi Gazetecilik Fakültesi'nde Filoloji Doktoru, Profesör, UNESCO, Uluslararası Gazetecilik ve Toplum Medyası Bölüm Başkanı. Kazakistan Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanlığı'nın "2011 yılında üniversitenin en iyi öğretmeni" hibesinin sahibidir. The Central Avrasian Studies Society (CESS), (Washington Üniversitesi, Seattle, ABD), Ekim 2017 hibesinin sahibidir. Proje Lideri BM IPDC / UNESCO, 2018 Kazakistan'da BM Kadın Projesi Lideri "Yerel medya ve yerel yürütme organlarının basın hizmetlerinin toplumsal cinsiyetle ilgili Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (SKH) kapsama kapasitesini artırmak için eğitim seminerleri düzenlenmesi", 2019. N.T.'nin bilimsel çalışmaları Shyngysova, cinsiyet eşitliği, sürdürülebilir kalkınma hedefleri, basın özgürlüğü ve gazetecilerin güvenliği, medya eğitimi, yönetim ve pazarlama iletişimi ve bölgesel medyanın gelişimi sorunlarına adanmıştır. Bir dizi uluslararası bilimsel ve pratik konferansın organizatörü, birçok yabancı konferansın konuşmacısıdır. Almanya, Hollanda, Fransa, Polonya, Türkiye, Çin'de bilimsel eğitim aldı. ABD, Almanya, Polonya vb. ülkelerdeki büyük iletişim merkezlerinin çalışmalarında yer aldı. Çok sayıda uluslararası sertifika sahibidir. N.T. Shyngysova, gazetecilik, iletişim bilimi, halkla ilişkiler, sosyolojik araştırma alanlarında kitap ve ders kitaplarının yazarıdır. Uluslararası bilimsel ve pratik konferansların çalışmalarına aktif olarak katılmaktadır. Kazakistan, Rusya, Polonya, Türkiye, Fransa, Kırgızistan, Özbekistan'da 300'den fazla bilimsel makale yayınlanmıştır. Halen El-Farabi Kazak Milli Üniversitesi Öğrenci Basın Merkezi'nin başkanıdır. 2014 yılından bu yana Öğrenci Basın Merkezi'nin katılımıyla ulusal ve yabancı medya ve internet kaynaklarında 700'e yakın görsel materyal yayınlanmıştır.Profesörün yönetimi altında, Filoloji Doktoru N.T. Shyngysova, sürdürülebilir kalkınma üzerine ustalık sınıfları, mevsimlik okullar, bilimsel seminerler, bilimsel konferanslar düzenlemektedir. Medya profesyonelleri için çok sayıda kurs ve eğitim okulunda medya eğitmeni olarak çalıştı. Toplumun kalkınmasında modern ortak araştırmalar yürütmek için UNESCO Kürsüleri arasında uzun vadeli işbirliği kurmak için aktif olarak çalışıyor. Bölümün öğretim üyelerinin dünyanın önde gelen bilim merkezlerinden bilim adamları ile verimli işbirliği, Orta Asya bölgesinde bir üniversiteler ağının gelişmesine katkıda bulunmuştur. Bölüm, birkaç yıldır, medeniyetler, kültürler ve halklar arasında diyalog koşulları yaratmak için BM ve UNESCO'nun ilke ve girişimlerini desteklemek için aktif olarak çalışmaktadır. Bölüm, medya geliştirme, gazetecilik ve medya eğitimi alanında sürdürülebilir kalkınma konusunda büyük projeler uygulayarak, sürdürülebilir kalkınma alanında entegre bir eğitim ve araştırma sisteminin etkin tanıtımına katkıda bulunur.

Doç.Dr. Safura Böribayeva

El-Farabi Kazak Milli Üniversitesi

Gazetecilik Fakültesi

UNESCO, Uluslararası Gazetecilik ve Toplum Medyası Bölümü

Almatı/Kazakistan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER