El-Farabi Kazak Milli Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir

El-Farabi Kazak Milli Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir. Bugün, üniversite, Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının ilk üniversiteler arası ödülünün sahibi, yüksek mesleki, lisansüstü eğitim ve bilimin yenilikçi gelişiminde ulusal bir lider olan özel statüye sahip Kazakistan'ın önde gelen devlet üniversitesidir. Kazak Milli Üniversitesi'nin ismini almasıyla gurur duyuyoruz.

El-Farabi Kazak Milli Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir

El-Farabi Kazak Milli Üniversitesi'nin ismini almasıyla gurur duyuyoruz, QS World University Ranking by Subject 2021 sonuçlarına göre, göstergelerini geliştirmiş ve konumlarını güçlendirmiş, beş konu alanında dünyada 1200'den fazla üniversiteyi sıraladı. Üniversitemizde akademik hareketlilik çerçevesinde dünyanın farklı ülkelerinden gelen yabancı öğrenciler eğitim görmektedir. Her öğrenci, çeşitli alanlardaki kuruluşlar, kurs merkezleri, kişisel gelişim araştırma merkezleri için parlak bir gelecek için tüm koşullar oluşturulmuştur. El-Farabi, yüksek öğretim sisteminin eğitim kurumları arasında bilim ve yenilikçi eğitim teknolojilerinde liderdir. Üniversitemiz, bu arada, büyük Kazak şairi Magzhan Zhumabaev'in “gençliğe inanıyorum” soylu sözünü hak eden ilerici ve düşünceli öğrenciler yetiştiriyor.

Devlet başkanı, gençlerin en zor sorunları çözmek için zihninin enerjik olması, kalbinin Anavatan için koşulsuz sevgiyle dolu olması gerektiğine olan güvenini ifade etti. Kazak Milli Üniversitesi, Kazakistan işgücü piyasasında her endüstri için yetenekli uzmanlar yetiştirmeye odaklanan ana rekabet kaynağıdır. Bildiğiniz gibi Mart 2020'den bu yana, dünyadaki tüm yüksek öğretim kurumları çevrimiçi eğitime geçti. Mevcut duruma rağmen, her öğrenci yüksek öğrenimini evden alıyor. Çevrimiçi eğitimin formatı çok yönlüdür: Zoom, Microsoft Teams, Prezi, Google Slides, Online Test Pad, dersler, seminer dersleri Kahoot, Quizlet platformları aracılığıyla yürütülür ve Univer sistemindeki çevrimiçi eğitim ve metodolojik önerilerin temelleri belirtilir. Öğrenme, zamanınızın ve dikkatinizin çoğunu alan çok ilginç bir süreçtir. Ek olarak, eğitim daha ileri yaşam yolunu, mesleki aktiviteyi oluşturur ve gelecekte yaşam kalitesini etkiler. Bu nedenle tam olarak nerede rahat olduğunu ve gerekli mesleki eğitimi nereden alabileceğinizi öğrenmek çok önemlidir.

Doç.Dr. Aigerim Smagulova

El-Farabi Kazak Milli Üniversitesi

Uluslararası İlişkiler Fakültesi

Diplomatik Tercüme Bölümü

Almatı/Kazakistan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Menderes Demir
Menderes Demir - 10 ay Önce

Evet Kazak Milli El Farabi Üniversitesi Dünyanın en iyi Üniversitelerinden birisi.Bir Türk olarak iftihar ediyorum

SIRADAKİ HABER