Hünkâr Hacı Bektaş Veli paneller serisinin ikincisi gerçekleştirilecek

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü tarafından vefatının 750. yıl dönümünde "Hünkâr Hacı Bektaş Veli”yi anma programları kapsamında Hünkâr Hacı Bektaş Veli’nin manevi mirası ve öğretilerini ele alan ve 2021 yılı içerisinde 4 defa düzenlenecek olan paneller serisinin ikincisi gerçekleştirilecek.

Hünkâr Hacı Bektaş Veli paneller serisinin ikincisi gerçekleştirilecek

Hünkâr Hacı Bektaş Veli’nin vefatının 750’nci yıldönümü olan 2021 yılının Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınmasının yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı'nın 2021 yılının "Hacı Bektaş Veli Yılı" olarak çeşitli etkinliklerle kutlanması kararına istinaden, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü tarafından "Hünkâr Hacı Bektaş Veli’nin Vefatının 750. Yıl Dönümü" başlığı adı altında yıl boyunca düzenlenecek çevrim içi paneller serisinin ikincisine davetli konuşmacı olarak Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Haşim Şahin ve Uşak Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Salih Gülerer katılacak.

NEVÜ Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü tarafından 24 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat: 14:00’de düzenlenecek panelde; Prof. Dr. Haşim Şahin “Hünkâr Hacı Bektaş Veli'nin Tarihi Kişiliği” ve Dr. Öğr. Üyesi Salih Gülerer “Hünkâr Hacı Bektaş Veli'nin Menkıbevi Kişiliği” üzerine konuşacak.

Düzenlenecek olan paneli takip etmek isteyenler bit.ly/33wO3ZI adresi üzerinden kayıtlarını yaptırabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER