Kapadokya Üniversitesinden “Radyolojide Yeni Ufuklar” sempozyumu

Kapadokya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Radyolojide Yeni Ufuklar ve Radyasyon Güvenliği” sempozyumu Nevşehir’de düzenlendi.

Kapadokya Üniversitesinden “Radyolojide Yeni Ufuklar” sempozyumu

Kapadokya Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı tarafından üniversitenin Ürgüp Yerleşkesinde gerçekleştirilen sempozyumun açılış konuşmasını Sempozyum Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun ve Kapadokya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vesile Şenol yaptı.

Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun, Kapadokya Üniversitesinin logosuna koyduğu “Akıl, Ahlak, Adalet, Adap” ilkelerinin önümüzdeki 35 yılda hizmet üretecek olan sağlık meslek öğrencilerinin yetiştirilmesindeki en temel unsur olacağını ve dünyada teknoloji üretilirken kullanılan zekanın bütün toplumlarda aynı olmasına rağmen, teknoloji üreten toplumların zekayı akıl, ahlak, adalet ve adap ile yoğurarak bir adım öne geçtiklerini vurguladı.

Kapadokya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vesile Şenol de “21. yüzyılda teknolojide yaşanan gelişmeler, gündelik yaşama getirdiği değişiklikler yanında yakın gelecekte biyoteknoloji, nanoteknoloji, yapay zekâ, robotik çalışmalar, nesnelerin interneti ve sağlık bilişimindeki gelişmeler sağlık bakım sisteminin belirleyici dinamiklerini oluşturacaktır. Üniversitemizin düzenlemiş olduğu bu sempozyum alana özgü bilgilerinizi artırmaya ve güncel yaklaşımları paylaşarak kendinizi yenilemeye fırsat sunacaktır. Emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından dört oturumda gerçekleştirilen sempozyumda Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (TÜMRAD-DER) Genel Başkanı Heybet Aslanoğlu, BAYER firmasından Öktem Berat Özel ve Sezin TIP firmasından Şükrü Doğan birer sunum yaptı.

Sempozyumun sonunda katılımcılara, katılım belgesi ve üniversitenin katılımcılar adına TEMA Vakfı aracılığıyla yaptığı fidan bağışı için gönderilen teşekkür belgeleri takdim edildi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER