Konya Bölge Yazma Eserler Kütüphanesi Müdürü Şahin NEVÜ’de söyleşide bulundu

Konya Bölge Yazma Eserler Kütüphanesi Müdürü Bekir Şahin, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde (NEVÜ) "Medeniyet Tasavvurumuzun Birinci Derecede Referans Kaynakları Yazma Eserler" konulu söyleşide bulundu.

Konya Bölge Yazma Eserler Kütüphanesi Müdürü Şahin NEVÜ’de söyleşide bulundu

NEVÜ Merkez Kütüphanesi tarafından düzenlenen söyleşi için üniversiteye gelen davetli konuşmacı Şahin, Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı’yı makamında ziyaret etti.

Şahin’e NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ertan Özensel, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Mehmet Gözet, şube müdürleri Osman Atılgan ile Gökhan Onmuş refakat etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Şahin’e teşekkür eden Rektör Bağlı, üniversite ve şahsı olarak kütüphaneciliğe büyük önem verdiklerini ifade etti.

NEVÜ Merkez Kütüphanesinin sahip olduğu basılı ve dijital kaynaklarının yanı sıra önümüzdeki süreçte bünyesine katacağı özel arşivler ve eserlerle de adından söz ettiren bir üniversite olmayı hedeflediklerini belirtti.

NEVÜ Merkez Kütüphanenin içerisinde bulundurduğu ‘Nadir Eserler Bölümü’ başta olmak üzere diğer basılı ve dijital kaynak açısından oldukça zengin bir kütüphane olduğunu kaydeden Şahin, Bölge Yazma Eserler Kütüphanesi olarak kendilerinin de NEVÜ kütüphanesine her türlü katkıda bulunmaya hazır olduklarını söyledi.

Şahin ile bir süre görüşen Rektör Bağlı, ziyaret sonunda kendilerine plaket takdiminde bulunurken, Şahin de Bağlı’ya özel basım Mesnevi kitabı hediye etti.

“Medeniyet Tasavvurumuzun Birinci Derecede Referans Kaynakları Yazma Eserler" konulu söyleşi

Şahin, Rektör Bağlı’yı ziyaretlerinin ardından NEVÜ Merkez Kütüphanesine geçerek burada akademik ve idare personel ile öğrencilerin hazır bulunduğu konferans salonunda “Medeniyet Tasavvurumuzun Birinci Derecede Referans Kaynakları Yazma Eserler" üzerine söyleşi de bulundu.

Şahin söyleşide katılımcılara, geçmişten günümüze ulaşan nadir yazma eserlerin önemi, bu eserlerin onarımı, korunması ve dijitalleştirilmesinin yanı sıra yurt içi ve yurt dışında bulunan nadir yazma eserlerin tekrar getirilmesine yönelik yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER