Konya Ereğli Şehit Emre Dut Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri NEVÜ’de

Konya Ereğli Şehit Emre Dut Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini (NEVÜ) ziyaret eti.

Konya Ereğli Şehit Emre Dut Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri NEVÜ’de

Konya Ereğli Şehit Emre Dut Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini (NEVÜ) ziyaretinde NEVÜ Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKMER) Müdürü Öğretim Üyesi Doç. Dr. E. Zehra Turan öğrencileri karşılayarak eşlik etti. 

NÜKMER tarafından NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi’nde üniversitenin kısa tanıtımı yapılarak, kariyer planlama ve üniversite tercihleri hakkında detaylı bilgilendirilen öğrenciler ardından NEVÜ Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanesi’ne geçti. Burada Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Şube Müdürü Gökhan Onmuş öğrencilere, kütüphane ve kütüphanede yer alan basılı ve dijital eserler ile birlikte sunulan hizmetler hakkında bilgi verdi.  Son olarak NEVÜ Eğitim Fakültesi’ni ziyaret eden öğrencileri Fakülte Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şeyhmus Aydoğdu karşılayarak, kendilerine fakülte hakkında bilgi verdi.

NEVÜ’nün birimlerine gerçekleştirilen ziyaretlerden ve kendilerine gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür eden öğrenciler, üniversite tercihleri arasına Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversite’sini de ekleyeceklerini de ifade etti.  

Öğrenciler Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini (NEVÜ) ziyaretlerinin ardından rehberler eşliğinde Kapadokya’nın eşsiz tarihi ve doğal güzelliklerini gezdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER