Kosovalı Üniversite Adayları Kapadokya Üniversitesi´ni ziyaret edecek

Türkiye´de üniversite eğitimi almak isteyen Kosovalı öğrenci adayları Yunus Emre Enstitüsü´nün organizasyonuyla 30 Nisan 2018 tarihinde Kapadokya Üniversitesi´ni ziyaret edecek.

Kosovalı Üniversite Adayları Kapadokya Üniversitesi´ni ziyaret edecek

 

Uzmanlık alanlarına kendisini adamış, liyakat sahibi, başarı ve erdemleri ile ön plana çıkan insanlar yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, üniversitenin imkânlarını yerinde görmek için gelen Kosovalı öğrenci adaylarını memnuniyetle ağırlayacaklarını ifade etti.

Priştine Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Ülker ise Türk üniversitelerinde okumayı düşünen ve imkânları yerinde görmek isteyen Kosovalı gençlerin özellikle Kapadokya Üniversitesi´ni ziyaret edeceklerinden dolayı oldukça heyecanlı olduklarını söyledi. Dr. Mehmet Ülker, 30 Nisan 2018 tarihinde Kapadokya´ya gelecek grubun lise son sınıf öğrencilerinin yanı sıra yüksek lisans ve doktora öğrenci adayları ile okul yöneticileri, kanaat önderleri, bakanlık görevlileri, eğitim sektörü ve medya temsilcilerinden oluşacağını belirtti.

Kapadokya´yı ziyaret edecek öğrenci adayları arasında yer alan ve Kosova´nın Vucitrn şehrinde bulunan Eqrem Qabej (Ekrem Çabey) Lisesi son sınıf öğrencisi olan Altina Spanca Türkiye´de tıp okumak istiyor. Lise not ortalaması 5 üzerinden 5 olan Altina, Arnavutçanın yanı sıra iyi düzeyde İngilizce, başlangıç seviyesinde ise Türkçe ve Fransızca biliyor. Türkçeyi Yunus Emre Enstitüsü´nde düzenlenen dil kursları, ailesi ve Türk dizilerinden öğrenen ve Türkiye´deki üniversitelerin birinde okumak isteyen Altina, burada kazanacağı izlenimlerin kendisine yön vereceğine inanıyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93