Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın’dan NEVÜ Rektörü Aktekin’e ziyaret

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ve Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir –Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin'i ziyaret etti.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın’dan NEVÜ Rektörü Aktekin’e ziyaret

Bir dizi programlara katılmak üzere Nevşehir’e gelen Yalçın, beraberinde Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı ile birlikte NEVÜ’yü ziyaret etti.

Genel Başkan Yalçın ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Rektör Aktekin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Üniversite ve üniversitenin yürüttüğü faaliyetler hakkında Yalçın’a bilgi veren Aktekin, yönetim olarak tüm üniversite personelinin özlük ve sosyal haklarının korunması ve iyileştirilmesine yönelik de önemli çalışmalarda bulunduklarını söyledi.

Çalışanların haklarının korunmasına yönelik önemli bir misyonu üstlenen sendikaları ve kamu yararını gözeten tüm sivil toplum kuruluşlarını önemsediklerini belirten Aktekin, üniversite olarak bu kapsamda başta bulundukları şehir ve bölge olmak üzere ülkenin kalkınmasına katkı sağlayacak her türlü işbirliklerine de önem verdiklerini aktardı.

Rektör Aktekin’e görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Yalçın ise, daha önce MEB bünyesinde Genel Müdürlük göreviyle birlikte güzel ve başarılı çalışmalara imza atan Rektör Aktekin’in üniversite ve şehir için önemli bir kazanım olduğunu söyledi.

Aktekin’in göreve başladığı ilk günden itibaren üniversitede görev yapan tüm personelin haklarının korunması ve gözetilmesi konusunda yürüttüğü çalışmaların da memnuniyet verici olduğunu ifade den Yalçın, Rektör Aktekin ve yönetimine teşekkür etti.

Yalçın ve beraberindeki heyet ile bir süre görüşen Rektör Aktekin, ziyaret sonunda Yalçın’a Mevlana Celaleddin Rumi'nin "Mesnevi" ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yayınlanan Hacı Bektaş-ı Veli'nin "Makalat" kitaplarını hediye etti.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER