NEVEMM ve NEVÜ-BTUAM iş birliği ile “Bilimsel Araştırma Projesi Hazırlama Seminerleri” düzenlendi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitimde Mükemmeliyet Uygulama ve Araştırma Merkezi (NEVEMM) ve Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (BTUAM) iş birliği ile üniversitenin akademik personeline yönelik “Bilimsel Araştırma Projesi Hazırlama Seminerleri”  26-27 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlendi.

NEVEMM ve NEVÜ-BTUAM iş birliği ile “Bilimsel Araştırma Projesi Hazırlama Seminerleri” düzenlendi

NEVÜ’den yapılan açıklamaya göre, Yozgat Bozok Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sefa Tarhan, Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nurettin Demir ve Dicle Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hamdi Temel tarafından verilen seminerlerde bilimsel araştırma çalışmalarının proje tabanlı yürütülmesi, proje yazımı ve yönetimine ilişkin teknik bilgiler ve deneyimler paylaşıldı.

Moderatörlüğü Eğitim Fakültesi Arş. Gör. Ersoy Çarkıt tarafından yapılan seminerlerde; “Temel Kavramlar”, “Projenin Bileşenleri”, “Projenin Planlanması” ve “Bulguların Analizi” başlıkları altında oturumlar gerçekleştirildi. Bilimsel araştırma projesi hazırlamanın inceliklerinin ve tecrübelerin paylaşıldığı seminerler, araştırmacıları motive edici ve cesaretlendirici bir atmosferde gerçekleştirildi. TÜBİTAK programlarına yönelik bilgiler de sunuldu ve katılımcıların soruları cevaplandı.

Etkinliğin vidoları ilerleyen günlerde NEVEMM’in kurumsal web sayfasında ve Youtube kanalında paylaşılacaktır. Bülten

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER