NEVÜ Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden 'Spor Bilgi Çalıştayı'

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü tarafından “Spor Bilgi Çalıştayı" düzenlendi.

NEVÜ Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden 'Spor Bilgi Çalıştayı'

NEVÜ’den yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen çalıştayın açılışına AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, NEVÜ Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Başkanı Doç. Dr. Selçuk Akpınar, Nevşehir Belediye Spor Teknik Direktörü Yusuf Tokaç, üniversitenin akademik personeli ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan NEVÜ Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Başkanı Doç. Dr. Selçuk Akpınar, düzenlenen çalıştayla birlikte alanında uzman kişilerin yaşadıkları deneyimleri, alanda çalışma şansı olan gençlere anlatmaları ve bu yolla geleceğin teminatı olan gençlerin vizyonlarını genişletmeyi hedeflediklerini söyledi.

Çalıştayın açılışında konuşan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ise, “Uzun bir pandemi süreciyle birlikte, yüz yüze etkinliklerimize başladık ve devam edeceğiz. Üniversitelerin fonksiyonlarından bir tanesi de ders dışında bu tür sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle alanında uzman kişileri öğrencilerle buluşturmaktır. Üniversitemizde Spor Bilimleri Fakültesi ve Eğitim Fakültesi bünyesinde Beden Eğitimi ve Spor Bölümümüz, gerek şehrimiz gerekse ülkemiz için alanında uzman sporcuları, antrenörleri ve milli sporcularını yetiştirmekte. Diğer taraftan üniversitemiz bünyesinde farklı spor branşları başta olmak üzere birçok alan üzerine kulüp ve topluluklarımız var. Sizlerden en büyük beklentimiz dersleriniz dışında da bu tür aktiviteleri takip etmeniz ve olabildiğince katılmanızdır. Biz üniversite olarak sizlere imkânlarımız doğrultusunda her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Çalıştayın hayırlara vesile olmasını temenni ederken, bugün aramızda bulunan Sayın AK Parti Nevşehir Milletvekilimiz Mustafa Açıkgöz’e,  Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Nevşehir Belediye Spor Teknik Direktörü Yusuf Tokaç ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Milletvekili açıkgöz de “Türkiye, spor altyapısında ve sporcu yetiştirmede son 20 yılda çağ atlamıştır. Akademik çalışmalarla vesilesiyle sporla eğitimi birbirini destekleyen unsurlar olarak görüyoruz. Gençlerimize ve spora önem veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemizdeki spor tesisi sayılarını yükselttik. Nevşehir olarak eğitimde de sporda da marka değerimizi yükseltme hedefimizle aralıksız tüm paydaşlarımızla çalışıyoruz. Mahallelerimize kadar sentetik futbol, basketbol ve voleybol sahalarını yaygınlaştırdık. Gelişen altyapı imkanlarımız ve sporcularımıza sağlanan destekler sayesinde sağlıklı ve iyi yetişmiş sporcularımızın tüm branşlarda artan uluslararası madalya sayısı bizim için en büyük dönüt olmuştur. Bizler, AK kadrolarımızla gençlerimizi ve sporu desteklemeye, sağlıklı yarınlar için sporun önemini vurgulamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Çalıştaya davetli konuşmacı olarak katılan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, “Türk Siyasetinde Sporun Yeri ve Önemi”, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, “Gençlik Spor Bakanlığı Projeleri” ve Nevşehir Belediye Spor Teknik Direktörü Yusuf Tokaç, “Sağlıklı Sporcu Nasıl Yetiştirilir?” konuları üzerine tecrübe, bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER