NEVÜ ev sahipliğinde TÜBİTAK-BİDEB 2237-A destekli eğitim etkinliği

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde, ülkemizin farklı üniversitelerinden fen bilimleri öğretmen adaylarına yönelik, "Fen Öğretiminde Alana Özgü Yöntem-Materyal Uyumu ve Entegrasyonu-III" konulu eğitim veriliyor. 

NEVÜ ev sahipliğinde TÜBİTAK-BİDEB 2237-A destekli eğitim etkinliği

TÜBİTAK-BİDEB 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı’ kapsamında ilki 4-8 Şubat 2019’da Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde yüz yüze, ikincisi bu yıl doğrudan destek ile 8-12 Mart tarihlerinde çevrim içi eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etkinliğin üçüncüsü yine doğrudan destek ile 7-11 Haziran’da gerçekleştirilecek.

Yürütücülüğünü NEVÜ Eğitimde Mükemmeliyet Uygulama ve Araştırma Merkezi (NEVEMM) Müdürü ve Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Davut Sarıtaş’ın yaptığı etkinlikte, Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi başta olmak üzere 11 farklı üniversiteden alanında uzman eğitimci ders verecek.

banner116
Etkinliğe farklı üniversitelerinden başvuruda bulunan iki yüzün üzerinde aday arasından seçilen 60 adaya eğitim verilecek. Etkinliğin kapsamı, 3. ve 4. sınıf fen bilimleri öğretmen adaylarına güncel fen öğretim yöntemlerinde materyal kullanımına ve yönteme uygun materyal belirlemeye yönelik teorik ve uygulamaları derslerinden oluşmakta.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER