NEVÜ İzci Kulübü’nden eğitim kampı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) İzci Kulübü 5-7 Kasım tarihlerinde NEVÜ Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi içerisinde takım başları ve takım başı yardımcıları için temel eğitim kampı etkinliği düzenledi. Eğitim kapına katılan izcileri Ateş Gecesi’nde ziyaret eden NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, üniversite olarak öğrenci kulüp ve topluluklara büyük önem verdiklerini ve faaliyetlerini desteklediklerini söyledi.

NEVÜ İzci Kulübü’nden eğitim kampı

Bünyesindeki kulüp üyeleri ile kurulan takımlar halinde faaliyet gösteren NEVÜ İzci Kulübü; yeni kurulan takımlarının takım başları ve takım başı yardımcılarının eğitimi için kulübün lider izcileri, takım başları ve yardımcıları ile akademik danışmanlarının katıldığı, NEVÜ yerleşkesi içerisinde 20 kişilik kamp düzenledi.

Gerçekleştirilen etkinlikte kulübün lider izcileri tarafından izci disiplini, kamp düzeni, ateş yakma, ilk yardım, doğada hayatta kalma teknikleri, birlik olma, takımların düzeni ve yönetilmesi gibi birçok konuda uygulamalı eğitimler verildi. Kampın ve eğitimin detayları hakkında bilgi verilmeyen izcilere, "İzci daima hazırdır!" parolasına göre habersiz bir şekilde gecenin geç saatlerinde aniden uyandırılarak tatbikatlar yaptırıldı.

"Ateş Gecesi" olarak adlandırılan ve izcilerin eğlencesi olan kampın son gecesi ise, tören ile yakılan büyük ateş etrafında toplanan izciler hazırladıkları skeçleri, oyunları ve yarışmaları sergilediler. Ateş Gecesi'ne katılan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, öğrencilerin derslerinin yanında bu tür kulüplerle sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmalarından memnuniyet duyduğunu belirterek, üniversite yönetimi olarak bu tür faaliyetleri her daim desteklediklerini söyledi.  Ateş Gecesi Rektör Aktekin’in, etkinliğe katılan öğrencilere kitap hediye etmesi sonrası çekilen hatıra fotoğrafı ile sonlandı.

Ateş Gecesi sonrası kampın son günü olan Pazar günü etkinliklerini ve eğitim kampını tamamlayan NEVÜ İzci Kulübü öğrencileri, çalışmalarında vermiş oldukları desteklerinden dolayı NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve üniversite yönetimine teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER