NEVÜ MYO istişare toplantılarının üçüncüsü, Gülşehir MYO ev sahipliğinde gerçekleştirildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) müdürleriyle başlattığı istişare toplantılarının üçüncüsünü internet üzerinden NEVÜ Gülşehir Meslek Yüksekokulu (MYO) ev sahipliğinde yapıldı.

NEVÜ MYO istişare toplantılarının üçüncüsü, Gülşehir MYO ev sahipliğinde gerçekleştirildi

Teknik alt yapısı; Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (NEVÜ NUZEM ) tarafından sağlanan internet üzerinden yapılan istişare toplantısına NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu, Avanos MYO, Acıgöl Teknik Bilimler MYO, Gülşehir MYO, Hacıbektaş MYO, Sağlık Hizmetleri MYO, Nevşehir MYO, Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz MYO, Kozaklı MYO, Derinkuyu Emine ana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık MYO Müdürleriyle birlikte bazı araştırma merkezi müdürleri, birim koordinatörleri ve daire başkanları katıldı.

Aktekin: “Kaliteyi Artırmak İçin Çalışıyoruz”

Üniversitede kalite kavramı ekseninde kapsamlı analiz ve çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, NEVÜ bünyesindeki Meslek Yüksekokullarıyla başladıkları ve devam eden istişare toplantılarında ortaya çıkan bilgilerin, geri bildirimlerin analiz edilmesi suretiyle bir çok sorunun çözüme kavuşmasını sağlayacaklarını ve üniversite genelinde durum analizi yaparak tüm alanlarda sorun çözücü ve kalite artırıcı çalışmaları gerçekleştireceklerini kaydetti.

Konuşmasında Aktekin, “Üniversitede her alanda kalite önemli. Alt yapı, eğitim ve öğretim, akademik araştırmalar hususlarında nitelikli ve özgün çıktılar elde etmek gerekiyor. Üniversitemizin akademik başarısını ulusal ve uluslararası alanda yükseltmek için hocalarımızla birlikte hareket edeceğiz. Daha fazla bölüm ve programlarımızın güvenilir kurumlarca akredite edilmesini sağlamak için koordineli bir çalışma yapıyoruz. Ayrıca, üniversite şehir işbirliği özellikle MYO’lar bağlamında oldukça önemli bu hususun özel olarak üzerinde duruyoruz ve gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu’nun MYO’lar ve ilgili birimlerin yürüttükleri çalışmalar hakkındaki değerlendirme konuşmasının ardından, Gülşehir MYO Müdürü Doç. Dr. Ahmet Tanç, NEVÜ Kalite ve Akreditasyon Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Seçme ve Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık MYO müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aysel Kekillioğlu birer sunum yaptılar.

Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık MYO müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aysel Kekillioğlu’nun “MYO’daki fiziki ve alt yapı çalışmaları” hususundaki sunumunun ardından Gülşehir MYO Müdürü Doç. Dr. Ahmet Tanç bir sunum gerçekleştirdi. Tanç sunumunda, “Gülşehir MYO’nun Fiziki Yapısı, Eğitim Alanları , Derslikler, Sosyal Alanlar, Hizmet Alanları, İnsan Kaynakları, Eğitim Hizmetleri, MYO’daki Bölüm ve Programlar" hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

NEVÜ Kalite ve Akreditasyon Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Seçme ise yaptığı sunumda; Kurum iç değerlendirme raporu, YÖK üniversite İzleme ve Değerlendirme süreci, YÖK Araştırma ve Uygulama Merkezleri performans değerlendirme raporları ile ilgili bilgiler verdikten sonra, son olarak Temmuz ayında yapılan öğrenci memnuniyet anketinin sonuçlarını açıkladı. Öğrenci memnuniyet anketi sonucunda öğrencilerin genel olarak tüm başlıklarda üniversiteden memnun oldukları ve kararsızlar dağıtıldıktan sonra memnuniyet oranınınyüzde 79'lara ulaştığı belirtildi. Ayrıca kamu hizmet standartlarının da tüm birimler tarafından hazırlanarak birimlerin internet sayfalarından yayınladığı açıklandı.

Toplantı, değerlendirme konuşmalarının ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER