NEVÜ MYO istişare toplantılarının yirmincisi gerçekleştirildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) istişare toplantılarının yirmincisi Gülşehir Belediye Başkanı Fatih Çiftci’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

NEVÜ MYO istişare toplantılarının yirmincisi gerçekleştirildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürleriyle başlattığı istişare toplantılarının yirmincisi Acıgöl Teknik Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Serap Çoban tarafından hazırlanan toplantı programı ve Hacıbektaş MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çiçek’in yönetiminde çevrimiçi gerçekleştirildi.

Toplantıya; Avanos MYO, Acıgöl Teknik Bilimler MYO, Gülşehir MYO, Hacıbektaş MYO, Sağlık Hizmetleri MYO, Nevşehir MYO, Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz MYO, Kozaklı MYO, Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık MYO Müdürleri, NEVÜ Araştırma Merkezi Müdürleri, Daire başkanları, MYO Akademisyenleri ile birlikte davetli konuşmacı olarak Gülşehir Belediye Başkanı Fatih Çiftci katıldı.

Yerel belediyeler ile üniversitenin birlikte çalışmasının gerekli olduğuna değinen Gülşehir Belediye Başkanı Fatih Çiftci, bu konuda atılan adımlardan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Daha sonra katılımcıların sorularına ve iş birliği konuları hakkında bilgi veren Başkan Çiftci, Gülşehir MYO öğrencilerinin barınma imkânları için belediyenin sahip olduğu atıl binaların restore edilerek öğrencilerin barınması için kullanılabileceğini, çeşitli yurt inşaatları için de imar değişikliklerinin yapıldığını, özellikle Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün (KYK) ilçede yurt açması için girişimlerde bulunulduğunu ancak öğrenci kapasitesi yeterli görülmediğinden gerçekleşmediğini aktararak, ilerleyen zamanda öğrenci sayısının artması ile birlikte hem KYK yurdunun açılması hem de belediyenin atıl binalarının barınma amaçlı kullanılmasına yönelik girişimlerin olacağını söyledi.

Öğrencilere ucuz ulaşım imkânı sunarak ilçe ile il merkezi arasında geç saatlerde de araç kaldırılması noktasında destek olduklarını, öğrencilere indirimli kart ve abonman imkânı ile daha ucuz ulaşım imkânı sunduklarını belirten Başkan Çiftci, belediye olarak öğrencilerin sosyal ve kültürel imkânları ve etkinliklerine katkıda bulunacak Kızılırmak kenarında büyük bir “Millet Bahçesi” projelerinin olduğunu, proje kapsamında mesire alanları, kamelyalar, çeşitli etkinlik alanlarının olacağını ifade etti. Çiftci ayrıca ilçede halı sahanın hali hazırda mevcut olduğunu ve yüzme havuzu projesinin de hayata geçirilmesiyle birlikte öğrencilerin bu imkânlardan indirimli ve ücretsiz olarak yararlandırılabileceğinin müjdesini verdi.

İlçede şu an bir bisiklet yolunun olmadığını ancak Açık Saray mevkiinden Gülşehir MYO kampüsüne kadar çift taraflı bisiklet yolu projesini de hayata geçireceklerini açıklayan Başkan Çifci, öğrencilere yasal mevzuat gereği direkt Belediye olarak burs verilemediğini ama hayırsever vatandaşlar aracılığı ile öğrencilere burs ve yardım verilmesini sağladıklarını söyledi.

Halk ile öğrencilerin kaynaşmasına büyük önem verdiklerini ve bu bütünleşmenin sağlanması için de tiyatro çalışması yapıldığını, ilerleyen zamanlarda da çeşitli etkinliklerin düzenlenebileceğine değinen Çiftci, ayrıca Gülşehir MYO öğrenci kapasitesinin arttırılması ve ek olarak ilçede öğrenci devamlılığı olan sağlık alanında programların olduğu bir Meslek Yüksekokulu açılması isteklerinin olduğunu ve ilçede bir fakülte kurulması için de gerekli destekleri vereceklerini iletti. Bu amaçla şu an pazar yeri olarak kullanılan alanın yeni Meslek Yüksekokulu veya Fakülte binası için tahsis edebileceklerini söyledi.

Konuşmasının sonunda tüm katılımcılara teşekkür eden Başkan Fatih Çiftci, eğitim alanındaki her türlü girişimi desteklediklerini ve bu konuda imkânlar ölçüsünde belediyenin katkı sağlayacağını iletti.

Toplantı, soru cevap ve değerlendirme konuşmaları ile sona erdi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER