NEVÜ MYO’dan öğrencilere yönelik DGS rehberlik semineri

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik Dikey Geçiş Sınavı (DGS) hakkında bilgilendirme semineri yapıldı.

NEVÜ MYO’dan öğrencilere yönelik DGS rehberlik semineri

Meslek Yüksekokulu Kazakistan Konferans Salonunda düzenlenen seminere, MYO Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Furkan Soysaldı, Öğr. Gör. Kadir Haltaş, MYO öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Toplantıda Öğretim Görevlisi Mehmet Ali Parlak ve Öğretim Görevlisi Egemen Nazife Yazlık DGS hakkında öğrencilere bilgilendirmelerde bulundu.

Parlak ve Yazlık, öğrencilere DGS’de ne tür soruların yer aldığı, DGS’ye kimlerin katılabileceği, DGS’nin hangi tarih aralıklarında yapıldığı, DGS’de ön lisans öğretim başarı puanının sıralamaları ne şekilde etkileyeceği, DGS’ye katılmanın öğrenciler için avantajlarını anlattı.

Ayrıca öğrencilere tercih edilebilecekleri lisans programları hakkında da bilgilerin verildiği seminerde, akademisyenler, DGS ile ilgili her türlü sorularında kendilerine yardımcı olabileceklerinin, rehberlik edebileceklerinin altını çizerken, eğitim sürecinin birçok aşamasında da devamının sağlanması gerektiğini belirttiler.

Seminer, öğrencilerin kariyer belirleme noktasındaki sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER