NEVÜ öğretim üyelerinin bir AB projesi daha kabul edildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)  öğretim üyeleri Doç. Dr. Sevil Sungur,  Dr. Öğr. Üyesi Gökçe Becit İşçitürk ve Dr. Öğr.  Üyesi Gökhan Seçme tarafından ‘Bütünleştirici Eğitim için Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı (Europeaid/162216/ID/ACT/TR)’ kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği (AB) ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’na sunulmuş olan "Increasing the Quality of Inclusive Education’in Nevşehir ( Nevşehir’de Bütünleştirici Eğitimin Kalitesinin Artırılması)” isimli proje desteklenmeye hak kazandı.

NEVÜ öğretim üyelerinin bir AB projesi daha kabul edildi

NEVÜ öğretim üyeleri Doç. Dr. Sevil Sungur,  Dr. Öğr. Üyesi Gökçe Becit İşçitürk ve Dr. Öğr.  Üyesi Gökhan Seçme tarafından gerçekleştirilen AB projesinin ‘eğitim kavramı’ açısından önemini vurgulayan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, proje kapsamında Nevşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi ile ortak çalışmalar düzenleneceğini belirtti.

Rektör Aktekin, “Projede, öğretmenlere verilecek yüz yüze ve çevrim içi eğitimlerle ‘bütünleştirici eğitimin’ kalitesinin arttırılması, velilere verilecek seminerlerle kaynaştırma eğitimi hakkındaki farkındalığın arttırılması, Nevşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezinde görev almakta olan öğretmenlere çeşitli eğitimler verilmesi amaçlanmaktadır.  18 ay sürecek ve 125.737,50 € bütçeli projede emeği geçen tüm akademisyenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER