NEVÜ’de öğrenci kayıtları başladı

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini (NEVÜ) tercih eden adayların kayıt heyecanı başladı.

NEVÜ’de öğrenci kayıtları başladı

YKS Sonuçlarına göre NEVÜ’yü ön lisans düzeyinde 2bin 428 ve lisans düzeyinde ise 2 bin 432 öğrenci olmak üzere 4 bin 860 öğrenci tercih etti.

Fakülte ve MYO’larda yüzde 100’lere varan doluluk

4 Enstitü, 9 Fakülte, 2 Yüksekokul, 9 Meslek Yüksekokulu, 17 Araştırma Merkezi, sosyal tesisleri, güçlü alt yapısı ve nitelikli akademik kadrosuyla bulunduğu şehrin ve bölgenin kalkınmasına her alanda öncülük eden Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi 2020 YKS sonuçlarının açıklanmasıyla,  yeni ve hızla gelişen bir üniversite olarak başarılı ve tercih edilir bir üniversite olduğunu bir kez daha ortaya koydu. YKS sonuçlarına göre NEVÜ’ye bağlı fakülte ve MYO’ların genel tercih oranlarında %100’lere varan doluluk yaşandı.  

Adaylara kayıt tarihi uyarısı

29 Ağustos 2020 tarihinde e-Devlet üzerinden alınmaya başlanılan kayıtlar,  6 Eylül 2020 Pazar günü saat 23.59’a kadar devam edecek. 

31 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayan yüz yüze kayıtlarda aday öğrenciler, tercih ettikleri okulların öğrenci işleri birimine şahsen giderek 05 Eylül 2020 Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar kayıtlarını yaptırabilecek. Merkez Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından ise sadece 05 Eylül 2020 Cumartesi günü saat 17:00’a kadar kayıt işlemleri alınacak.

Yüz yüze kayıtlarda “HES” uyarısı

NEVÜ’yü tercih ederek yüz yüze kayıt yaptıracak adaylar tüm dünya ile ülkemizi de etkisi altına alan salgınla mücadele kapsamında, varsa kendilerinden istenilen belgeler ile birlikte HES kodlarıyla müracaat edecek.

e-Devlet üzerinden kayıt yapılmayacak programlar

YKS sonuçlarına göre NEVÜ Avanos Meslek Yüksekokulu (MYO) Özel Güvenlik ve Koruma Programı ile Semra ve Vefa Küçük Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Programını tercih eden öğrencilerin kayıtları 31 Ağustos – 04 Eylül 2020 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden değil şahsen veya istenilen tüm belgelerini tamamlayarak; posta, kargo veya elektronik posta yoluyla göndermek suretiyle yaptırabilecek. 

Avanos MYO ile Semra ve Vefa Küçük Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Koruma Programını tercih ederek yüz yüze kayıt yaptıracak öğrencilerin kayıtları da Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca 05 Eylül 2020 Cumartesi günü saat 17:00’a kadar alınacak. Aday öğrenciler yanlarında getirecekleri diplomalarının yanı sıra HES kodları ile birlikte kayıtlarını yaptıracak.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER