NEVÜ’de yılın ikinci senato ve yönetim kurulu toplantısı çevrimiçi olarak yapıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde (NEVÜ) 2021 yılının ikinci senato ile yönetim kurulu toplantısı çevrimiçi olarak yapıldı.

NEVÜ’de yılın ikinci senato ve yönetim kurulu toplantısı çevrimiçi olarak yapıldı

Toplantı Kovid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında, Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin’in başkanlığında Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu ve Prof. Dr. Fatma Karipcin, Genel Sekreter Nihat Çavuşoğlu, fakülte dekanları, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının müdürleri ile diğer senato üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda gündemdeki konuların ve 2021 yılında üniversite tarafından gerçekleştirilecek olan faaliyetlerin yanı sıra, üniversite öğrencilerinin isteğe bağlı yabancı dil eğitiminden yararlanabilmesi, yabancı dil hazırlık sınıfının arttırılmasıyla birlikte Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliğinde değişik yapılmasına dair Mevzuat Geliştirme Komisyonu Başkanlığından alınan yazının görüşülmesi gerçekleştirildi.

NEVÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Programlarına ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Lisansüstü Programlarına 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında öğrenci alınması, başvuru şartları ve sınav tarihleri, 2020-2021 Bahar Yarıyılında tez aşamasında olan öğrencilere ek süre verilmesi hakkında Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğünden alınan yazı ve üniversitenin 2020-2021 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş başvuru şartları ile başvuru takvimi hakkında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından alınan yazı görüşüldü.

Toplantıda ayrıca NEVÜ akademik birimlerinde açık bulunan akademik kadrolarına yapılan başvurulara dair yapılacak olan ön değerlendirme ve giriş sınavlarına jüri üyelerinin görevlendirilmesine dair hususlar görüşüldü.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER