NEVÜ’den “Alevilik ve Kurban” konulu konferans

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) tarafından ismini üniversiteye de veren Hünkar Hacı Bektaş Veli’yi vefatının 750. yılında anma etkinlikleri kapsamında, “Alevilik ve Kurban” konulu konferans düzenlenecek.

NEVÜ’den “Alevilik ve Kurban” konulu konferans

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO)’nun Hünkâr Hacı Bektaş Veli’nin vefatının 750’nci yıldönümü olan 2021 yılını anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alması ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı'nın da 2021 yılının "Hacı Bektaş Veli Yılı" olarak çeşitli etkinliklerle kutlanması kararına istinaden Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) tarafından başlatılan ve yıl boyunca devam edecek olan programlar kapsamında “Alevilik ve Kurban” konulu konferans düzenlenecek.

NEVÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından 09 Nisan 2021 Cuma günü saat: 14:00’de çevrimiçi olarak Dr. Murat Gür’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilecek olan konferansa, NEVÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim elemanı Dr. Serkan Köse konuşmacı olarak katılacak.

Çevrim içi gerçekleştirilecek olan konferansa katılmak isteyenler https://nevsehir.perculus.com/enroll/eb454bfa-cf4b-4cb7-b39a-8db53d26fd36 adresi üzerinden kayıtlarını yaptırabilecek.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER