NÜKMER İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına katıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKMER), İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) toplantısına katıldı.

NÜKMER İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına katıldı

Öğrencilere yönelik projeler, iş imkanları ve eğitimler hakkında bilgi alışverişinin bulunulduğu toplantıda, Acıgöl’de yer alan 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde mobilya ve iç mekan tasarımı ile elektrik ve elektronik teknolojisi alanlarının açılması taleplerinin Nevşehir Valiliğine sunulmak üzere 2021 Ocak ayı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu gündemine alınmasına karar verildi. 

2021 yılına yönelik istihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması için, istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif işgücü programlarının belirlenmesine, istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenmesine ve değerlendirilmesine yönelik çalışmalar da gözden geçirildi.

İİMEK her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği toplantıyı bu ay İş Kur'da gerçekleştirdi. Toplantıya kurulda üye olan Nevşehir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hanifi Şahin, Ahiler Kalkınma Ajansı Nevşehir Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Hatice Arslan, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası proje uzmanı Safiye Erdem, İş Kur Şube Müdürü İhsan Karabulut ve NÜKMER Müdürü Doç. Dr. Emine Zehra Turan katıldı. 

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER