Polonyalı akademisyenlerden Rektör Aktekin’e ziyaret

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ve Polonya Pila Stanislaw Staszic Uygulamalı Bilimler Üniversitesi arasında Erasmus+ personel hareketliliği çerçevesinde yapılan anlaşmayla ders vermek üzere NEVÜ Semra ve Vefa Küçük Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünde bulunan Polonyalı akademisyenler, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret etti.

Polonyalı akademisyenlerden Rektör Aktekin’e ziyaret

Aktekin’i makamında ziyaret eden Polonyalı Dr. Małgorzata Lesińska-Sawicka ve Dr. Ewa Roggenbuck’un ziyaretinde Erasmus+ programı ve alternatif programlarla iki üniversite arasındaki iş birliklerinin ne şekilde geliştirilebileceği konuşuldu.

Rektör Aktekin ve Dr. Małgorzata Lesińska-Sawicka öğrenci ve personel hareketlilikleri anlaşmaların yanı sıra üniversiteler arasında yapılabilecek proje olanaklarını görüştü.

Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, hareketlilik programlarının sadece bilim alışverişi için değil kültürel etkileşim adına da önemli olduğunu belirtirken, Dr. Lesińska-Sawicka NEVÜ’ye yaptıkları ziyaretten bilimsel ve kültürel etkileşimden memnuniyetlerini, öğrencilerin çok aktif olduklarını, burada büyük bir misafirperverlikle karşılaştıklarını belirtti.

Polonya’daki hemşirelik eğitimi ve hemşirelik mesleğinin geleceğiyle ilgili Türkiye, Polonya ve dünyadaki beklentilerin de konuşulduğu ziyarette, Rektör Aktekin ziyaretleri için misafir akademisyenlere teşekkür ederken, misafir akademisyenler de kendilerini kabul ettiği için Rektör Aktekin’e teşekkürlerini ifade etti.

Semra ve Vefa Küçük Sağlık Bilimleri Fakültesi Erasmus + ders verme hareketliliği kapsamında Semra ve Vefa Küçük Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nde bulunan Polonyalı akademisyenler  Dr. Małgorzata Lesińska-Sawicka ve Dr. Ewa Roggenbuck,  NEVÜ  Hemşirelik Bölümü öğretim elamanları ile tanışma toplantısı ve Üniversite ile hemşirelik Bölümünün tanıtımı etkinliğine katıldı.

Daha sonra, Dr. Małgorzata Lesińska-Sawicka ve Dr. Ewa Roggenbuck  tarafından bölüm öğretim elemanlarına ve öğrencilerine  ‘hemşirelik eğitimi ve uygulama becerileri kazanma’ kapsamında kendi üniversitelerindeki  uygulama alanlarının tanıtımı gerçekleştirildi. İki Üniversite arasında yürütülebilecek ortak çalışma ve projeler dahil bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuldu.

Yapılan toplantıların ardından Polonyalı akademisyenler  Dr. Małgorzata Lesińska-Sawicka ve Dr. Ewa Roggenbuck, NEVÜ Semra ve Vefa Küçük Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin uygulama alanlarının tanıtımı için Nevşehir Devlet Hastanesi’nde düzenlenen ziyaret programına katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER