Rektör Aktekin Akademik ALES/2’ye girecek adaylara başarı diledi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, 19 Eylül 2021 Pazar günü yapılacak olan 2021 yılı Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/2)’ye girecek adaylara başarılar diledi.

Rektör Aktekin Akademik ALES/2’ye girecek adaylara başarı diledi

Rektör Aktekin, “Ölçme, Seçme Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından düzenlenen 2021 yılı Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/2), 19 Eylül 2021 Pazar günü tek oturumda gerçekleşecektir. Saat 10:15’de başlayacak olan sınav 150 dakika sürüp 12:45’de sona erecektir.

Nevşehir İl merkezinde 275 kadın aday, 226 erkek aday olmak üzere toplam 501 aday sınava girecek. 3 bina ve Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu olmak üzere 18 salonda yapılacak olan sınavda 80 personel görev alacak.  

Adaylar, Sınav Giriş Belgesi ile birlikte fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı, fotoğraflı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait fotoğraflı Pembe/Mavi Kart, fotoğraflı ve geçerlilik süresi devam eden Pasaport ve fotoğraflı Geçici Kimlik Belgesi’nden birisinin aslıyla sınava girebilecektir. Geçerli kimlik belgelerinden birisinin aslı ve Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmayan hiçbir aday, mazereti ve sebebi ne olursa olsun kesinlikle sınava alınmayacaktır” şeklinde bilgi verdi. 

Sınava girecek tüm adaylara başarılar dileyen Rektör Aktekin,  “Sınavda görev alacak tüm akademik ve idari personele, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline, bina ve sınav güvenliğinden sorumlu Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü personeline şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.   

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER