banner23

Rektör Bağlı’dan 15 Temmuz mesajı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Bağlı’dan 15 Temmuz mesajı

Rektör Bağlı mesajında; “Bugün; 15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ adlı gaflet, delalet ve hıyanet içindeki Terör Örgütünün darbe girişimine karşı Milletimizin kahraman evlatlarının hainleri bozguna uğratarak yazdığı destanın yıl dönümünde bulunmaktayız. Bizlerin asli vazifesi her an 15 Temmuz demokrasi şehitlerinin aziz hatıralarını, şanlı gazilerimize olan minnet borcumuzu ve bu elim gecenin vahametini toplumsal hafızamızda yaşatmaktır.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak bizler de, Millet İradesinin tarihimizdeki en mühim dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz Demokrasi Zaferinin önemini, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarma yükümlüğünü hiçbir zaman ihmal etmeyeceğiz.

Bu vesileyle tarihe altın harflerle kazınan bu demokrasi destanıyla, toprağa verdiğimiz aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahramanlıklarını ömür boyu bedenlerinde ve zihinlerinde şerefle taşıyacak olan gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner28

banner25