Rektör Bağlı’dan Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran’a ziyaret

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’ı makamında ziyaret ederek ikili görüşmelerde bulundu.

Rektör Bağlı’dan Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran’a ziyaret

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Dışişleri Bakan Yardımcılığına atanan Yavuz Selim Kıran’ı makamında ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı, yeni görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

NEVÜ’ye “Konfüçyus Enstitüsü”

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı ziyaretlerinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi bünyesinde “Konfüçyus Enstitüsü”nün kurulmasına yönelik yürütülen çalışmalar hakkında Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ile bir süre görüştü.

“Konfüçyus Enstitüsü”nün NEVÜ bünyesinde kurulması yönünde niyet mektubunu Çin makamlarına ilettiklerini ifade eden Rektör Bağlı, Bakan Kıran’dan  “Konfüçyus Enstitüsü”nün Nevşehir’de kurulması yönündeki çalışmalara destek istedi. Bağlı, bu bağlamda Kapadokya bölgesine yoğun ilgi gösteren Çinlilerin, bu ilgisinin sadece turizmle sınırlı olmaması gerektiğini belirterek bununla birlikte bilimsel anlamda da işbirliği içinde olmak istediklerini kaydetti. Rektör Bağlı, ayrıca uluslararasılaşma yolunda ortaya koyduğu başarılı çalışmalar ile hızla büyüyen NEVÜ hakkında Bakan Yardımcısı Kıran’a bilgi verdi.

Bakan Kıran ise her konuda oldu gibi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin bu önemli girişimine her yönüyle destek olacaklarını söyledi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER