Ünlü İtalyan Şef Kapadokya’da söyleşi gerçekleştirdi

Ünlü İtalyan Şef Giancarlo Gottardo Kapadokya Üniversitesinin düzenlediği “Giancarlo Gottardo ile Kariyer Mutfağı” başlıklı söyleyişe katılarak öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.

Ünlü İtalyan Şef Kapadokya’da söyleşi gerçekleştirdi

Koç Holding bünyesinde faaliyet gösteren Divan Grubu’nun Corporate Executive Şefi Giancarlo Gottardo’nun katılımıyla Kapadokya Üniversitesinin Mustafapaşa Yerleşkesinde yer alan Oktay Sinanoğlu Konferans Salonunda “Giancarlo Gottardo ile Kariyer Mutfağı” başlığıyla gerçekleştirilen söyleşiye başta Gastronomi ve Mutfak Sanatları ile Aşçılık bölümü olmak üzere akademisyenler, öğrenciler ve Kapadokya bölgesinde çalışan mutfak şefleri katıldı.

Söyleşide Türk ve dünya mutfağı hakkında detaylı bilgiler paylaşarak yemeklerin lezzeti ve sunumu hakkında önemli ipuçlarını öğrencilere aktaran Sicilyalı Şef Giancarlo Gottardo, “Divan grubundaki görevim sebebiyle grubumuz bünyesindeki otel, pastane, brasserie, pub ve resronlarımızda 1 milyon kişiye yemek sunmamızın yanı sıra üç büyük spor kulübünün statlarına da yemek ve catering hizmetleri sunuyoruz. Aşçılıkta başarılı olmak için disiplinin şart olduğunu asla unutmamanız gerekiyor. Bizler işimizi tutkuyla yapmalı ver her zaman yapabileceğimizin en iyisini yapmalıyız.” diye konuştu.

Gottardo, yaklaşık iki saat süren söyleşinin sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayarak geleceğin şeflerinin mesleğe ve iş hayatına dair merak etiği konulara da açıklık getirdi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER