Aktürk’ten 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Aktürk’ten 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı

Başkan Aktürk mesajında Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 82. ölüm yıl dönümünde rahmet ve minnetle andığını belirtti.

Aktürk mesajına şöyle devam etti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletine duyduğu sonsuz güven ve inançla Samsun’da başlattığı istiklal mücadelesini, milletimizin eşsiz fedakarlığı, azmi ve kararlılığı ile başarıya ulaştırarak şanlı bir zaferle neticelendirmiştir.

Büyük Önder, bu destansı zaferi Cumhuriyetle taçlandırarak hem milletimizin geleceğini teminat altına almış hem de bu uğurda mücadele veren mazlum milletlere örnek teşkil etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetini bütün değerleriyle yaşatıp, geliştirip gelecek nesillere devredeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 10 Kasım 1938 günü ebediyete uğurladığımız Cumhuriyet'imizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, rahmet ve minnetle anıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER