Başkan Aktürk Ürgüp Bağ Bozumu ve Balon Festivali paydaşlarına teşekkür etti

Ürgüp ilçesinde 10-12 Eylül tarihleri arasında 49.su gerçekleştirilen, Ürgüp Uluslararası Bağ Bozumu ve Balon Festivali’ne destek veren tüm paydaşları için Ürgüp Belediyesi tarafından teşekkür töreni gerçekleştirildi.

Başkan Aktürk Ürgüp Bağ Bozumu ve Balon Festivali paydaşlarına teşekkür etti

Ürgüp’te bu yıl 49.su düzenlenen ve tüm Türkiye’de büyük ses getiren Ürgüp Uluslararası Bağ Bozumu ve Balon Festivali’ne destek sağlayan turizmciler, üniversiteler, resmi kurum ve kuruluşlar, STK’lar, köy muhtarları için teşekkür töreni düzenlendi.

Ürgüp Belediyesi Turgut Özal Kültür Merkezinde düzenlenen törende konuşan Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, “ Belediyemizin organizesinde siz kıymetli bileşenlerimizin katılımları ile 10-11-12 Eylül tarihleri arasında düzenlediğimiz 49. Uluslararası bağ bozumu ve balon festivalimizi çok şükür başarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Biz, makam sahiplerinin şehirleri imar ve ihya etmesinin yanı sıra, özellikle dünyanın en nadide bölgesi olan Kapadokya da, Ürgüp te nesilleri, kültürel değerleri ve bizden sonraki nesillere bırakacağımız, Ürgüplü kimliğimizi de en iyi şekilde imar ve ihya etmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Burada bize düşen en temel hedef ise bütünlüğü sağlamaktan geçiyor.” dedi.

“BİR OLURSAK, GÜÇLÜ OLURUZ”

Birlik olma çağrısında bulunan Aktürk, şöyle konuştu: “Temelinde bu düşünce ile başladığımız festivalimizi, hamd olsun ki gözlerimiz dola dola, göğsümüz kabara kabara icra ettik. Bir telefon kadar uzağımızda olduğunu bildiğimiz, 100’e yakın siz iş birlikçilerimiz ile tam 10 gündür tüm Türkiye’nin bizi konuştuğu, nüfusumuzun 4-5 katını ağırladığımız, sansasyonel de olsa hala akılların burada kaldığı, azmin, fedakârlığın, inanmışlığın başrolde olduğu, dünyayı etkisi altına alan pandemi koşullarını da göz önünde bulundurarak, Ürgüp ve Kapadokya tarihinin en ses getiren bir kaç işinden birini, yine hep birlikte biz gerçekleştirdik.  20’ye yakın ulusal kanalın, 50’yi aşkın yayını ile 100’e yakın ağırladığımız ulusal basının genel yayın yönetmenleri, genel müdürleri ve muhabirleri ile önce bizim gayretimiz, sonra işin kalitesi ile sosyal medya içeriklerimiz ile Kapadokya Ürgüp deyince kalitenin en ön planda tutulduğunun bilinmesi ile peri bacaları ve balon turlarının cazibesinin yanı sıra, sizlerin desteği ve emeği doğrultusunda artık organizasyon anlamında da ülkemizin lokomotifi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Malum pandemi koşullarında en hızlı şekilde yapmış olduğumuz bu festivalimizin, gelecek yılki planlamalarına 13 Eylül tarihinden itibaren başlamış bulunmaktayız. Gelecek yıl için hedeflerimizde, Ülke şartlarımızın da elverişli olması doğrultusunda, daha global, daha international, içeriği daha zengin, PR’ı daha güçlü bir organizasyon haline getireceğimizden hiç birinizin şüphesi olmasın. Bu bağlamda beyin gücü olarak da sizlere her daim hem kapımız hem gönlümüz açıktır.

Gururluyuz, çünkü belki de Türkiye’nin en çok ortaklı işini, en iyi şekilde ortaya koyduğumuz için gururluyuz, başkanım bizi unutmuşsunuz ama elimizden ne gelirse başımızla beraber, telefonları aldığımız için gururluyuz. Afiş dağıtan personelimize çorbada tuzumuz olsun istedik, bu benim numaram ne gerekirse yaparım diye destek olduğunuz için gururluyuz. Bu festival dillere destan olacak, 2 balon kalkacak yerden 3 balon kaldırırız, belediyemiz istemiş 500 değil 1000 kişiyi de uçururuz dediğiniz için gururluyuz. Bir olduğumuz için gururluyuz. Beraber olduğumuz için gururluyuz.

Hepimizin festivalini, hepimiz icra ettik. İlk günden bu güne kadar olan her türlü desteğiniz ve güzel düşünceleriniz için, her şeyi bir kenara bırakıp biz bunu yaparız dediğiniz için. Kişiselliği ikinci plana bırakıp, biz olduğumuz için, Ürgüp için, hepinize ayrı ayrı tüm kalbimle teşekkür ediyor, birlikte nice organizasyonlarda var olmayı diliyorum.  Ürgüp’ün geçmişi bizlere minnettar, Ürgüp’ün geleceği bizlere minnettar. Sağ olun var olun.”

Aktürk, konuşmasının ardından festivale destek verenlere teşekkür plaketi verdi.

banner115
YORUM EKLE
YORUMLAR
yazık
yazık - 1 ay Önce

Allah için binlerce insanı konserde ağırladınız.Çok güzel.Peki pandemi?Hastalanan insanların vebali kimde?Yanlış yaptınız.Tarkan bile konser yapamam diyor

SIRADAKİ HABER