Ürgüp ile San Miguel de Allende kardeş şehir oldu

Ürgüp Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında gündemde görüşülen konular arasında Meksika'nın San Miguel de Allende şehri ile kardeş şehir olunması hususu da yer aldı.

Ürgüp ile San Miguel de Allende kardeş şehir oldu

Meclis Başkanlığını Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk'ün yaptığı toplantıda; belediye yetki ve sorumluluk alanına giren konularda toplumsal hizmetler, ekonomik ve sosyal ilişkileri geliştirmek amacıyla kültür, sanat ve spor gibi alanlarda faaliyet ve projeler gerçekleştirilerek işbirliği ile hizmet üretilmesi kapsamında 5393 sayılı belediye kanununun 18. maddesinin (p) fıkrası gereğince, Ürgüp Belediyesi ile Meksika'nın San Miguel de Allende Belediyesi arasında kardeş kent ilişkisi kurulmasına, Belediyelerin imkanları ve tabi oldukları mevzuat çerçevesinde karşılıklı işbirliği yapılarak imzalanacak protokol ile iş ve işlemlerin yürütülmesi için Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk'e yetki verildiğine oy birliği ile karar verildi.

Meksika'nın San Miguel de Allende kentiyle birlikte Ürgüp Belediyesi'nin uluslararası kardeş şehir sayısı 9, ulusal belediyelerle kardeş sayısı da 2 oldu.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER