Ürgüp KOP Kadın ve Gençlik Gelişim Merkezi projesi protokolü imzalandı

Ürgüp Belediyesi tarafından hazırlanan ve Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca yürütülen KOPSOGEP Programı kapsamında desteklenecek olan “Ürgüp KOP Kadın ve Gençlik Gelişim Merkezi Projesi” protokol imza töreni düzenlendi.

Ürgüp KOP Kadın ve Gençlik Gelişim Merkezi projesi protokolü imzalandı

Proje protokol sözleşmesi Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Tongur tarafından imzalandı.

Proje ile Ürgüplü kadın ve gençlerin mesleki ve sosyal gelişimlerine yönelik uygulamaların gerçekleştirileceği bir merkez oluşturmayı hedeflediklerini belirten Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız desteklerinden ötürü KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına teşekkür ettiklerini vurguladı.

Proje kapsamında Ürgüplü işsiz kadınlara yönelik bir sabun üretim atölyesi oluşturularak Ürgüplü kadınların doğal sabun üretimi konusunda mesleki eğitim almaları sağlanacak.

Merkezde ayrıca yükseköğretim okuyan ve yükseköğretime hazırlanan gençlere yönelik kişisel hijyen eğitimi, hobi mutfağı eğitimi ve kişilerarası iletişim eğitimleri de düzenlenecek.

Proje KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı KOPSOGEP Programı çerçevesinde sağlanan 290.000 TL’lik hibe desteği ile gerçekleştirilecek.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER