Ürgüp Ziraat Odası doğadaki dostlarını unutmadı

Ürgüp Ziraat Odası dondurucu soğukta sokak ve yaban hayvanları için doğaya mama ve yem bıraktı.

Ürgüp Ziraat Odası doğadaki dostlarını unutmadı

Ürgüp’te örnek bir uygulama yapan Ürgüp Ziraat Odası, sokak ve yaban hayvanlarını unutmadı. Yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak ve yaban hayvanlarını beslemek için doğaya mama ve yem bıraktı.

Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz yaptığı açıklamada, "Doğadaki dostlarımızı unutmadık, Sevginin ve merhametin eli nereye değse orayı güzelleştirir. Biz bu güzelliğe gönüllüyüz. Dışarıda bizimle birlikte hayatını devam ettiren birçok canlı var. Odamızca sosyal sorumluluk olarak düşündüğümüz, ilçemizde de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle, doğal hayatlarında yiyecek bulmakta zorlanan doğadaki dostlarımız için çalışma yaptık.

Ürgüp ilçemizin 17 farklı noktasına mama ve yem bıraktık. Onların beslenmesi için çalışmamız daha öncede olmuştu. 2 gün önce hava sıcaklığı eksi 17-18’lere kadar düştü. Mama ve yem dağıtımımız kış boyunca belirli aralıklarla devam edecek. İnanın doğaya mama bırakırken yanınıza koşarak gelen canlıların sevinçleri bizlere çok şeyi hatırlatıyor. Doğa bütünüyle kıymetli dengenin sağlanması için her bir canlıya, bitkiye ihtiyaç var, hepsi doğaya farklı güzellikler katıyor. Allah kimseyi açlık ile imtihan etmesin, vatandaşlarımızdan ve çiftçilerimizden artan yiyecekleri çöpe atmamalarını ve bunları doğal yaşam alanlarında yemek bulmakta zorlanan hayvanlar için doğaya koymalarını, hayvanlarımıza karşı daha duyarlı olmalarını rica ediyoruz." dedi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER