LED Ekran Sistemleri Nasıl Kurmalı? LED Ekranların Kullanım Alanları

Reklam sektörünün gözdesi haline gelen led ekranlar, markaların ebat ve içeriklerine göre özel üretilmekte olup, alanında uzman mühendisler tarafından sisteme dahil edilmektedir.

LED Ekran Sistemleri Nasıl Kurmalı? LED Ekranların Kullanım Alanları

Bunun yanı sıra ağır işçiliği sebebiyle bu alanda uzmanlaşmış kişilerin bilgi ve tecrübelerinden de yararlanılmaktadır.

Led ekran, kaliteli ledlerin bir araya gelerek oluşturduğu videowall bir çözümdür. Bu ledler içlerine takılan çipler sayesinde kontrol altına alınarak ışık dengesi azaltılır veya çoğaltılır. Bu teknik sayesinde her led ekrandan farklı ışık gücü elde edilir. Led ekranlara takılan bu çiplere erişim mesafesi uzaksa ekran içerisine internet bağlantısını sağlayabilecek bilgisayarlar yerleştirilmektedir. Bu sayede yapılacak olan kontroller uzaktan bağlantı ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.

Takılan çipler, led ekranların devasa büyüklüğünden dolayı yüksek sıcaklıklarda panelin ısısını bozabileceğinden ötürü, ısıyı dengede tutabilmek adına uzmanlar tarafından ekranların içerisine klima takılmaktadır.

Led ekranlara yansıtılan görüntü, kontrol sistem ekipleri tarafından farklı şekillerde işlenerek ekranlara aktarılır.

Kontrol sistem ekipleri, reklam vermek isteyen firma veya marka sahibinin belirtmiş olduğu rengi ve tasarımı belirtilen ilgi noktasına konumlandırarak verilen tasarımın kuruluş sürecini bitirir. Tasarlanan bu led ekran sistemleri yaklaşık olarak yüz bin saatlik dayanma kapasitesine sahip olduğundan dolayı tasarlanan bir led ekran, on bir yıl gibi bir süre kullanıma hazır bir şekilde bekletilmektedir. RGB adı verilen kırmızı, yeşil ve mavi renklerin bir araya gelmesiyle yüksek kalitede görüntüler sunmayı başaran led ekranların oldukça geniş bir kullanım alanı vardır.

LED EKRANLARIN KULLANIM ALANLARI

Reklam sektöründe rekabeti artırmaya yarayan ve en çok tercih edilen ürün tanıtma tekniği led ekranlar, devasa büyüklükleri ve canlı renkleri ile her yaştan insanın kolaylıkla dikkatini çekebilmektedir. Hayatımızın birçok alanında sıklıkla rastlayabileceğimiz led ekranlar, göz önünde olmak isteyen marka ve firmaların iç ve dış mekanlarda konumlandırdığı en gözde satış stratejisidir.

Led ekranların kullanım alanları, başta alışveriş merkezleri olmak üzere, futbol sahaları, fuar standları, defileler, açılış ve lansmanlar, hastaneler ve kalabalık ve işlek caddelerde sıklıkla görebileceğimiz geniş kullanım alanına sahiptirler. Markaların müşteri portföyünü genişletmesinde geniş fırsatlar sağlayan bu devasa ekranlar, marka bilinirliğinin artması ile her kitleye hitap etmeyi başarabilmeyi hedefler. Led ekran teknolojisini diğer reklamcılık stratejilerinden farklı kılan özelliklerinden bir tanesi de dış mekanlarda güneş ışığına maruz kalmalarına rağmen yansıma yapmadan net bir şekilde görüntü verebiliyor olmalarıdır. Bunun yanı sıra dış mekan kullanımına uygun olması açısından ekran yapımında RGB P10 panel kullanılarak yağmur, kar, sis, dolu, fırtına gibi olumsuz hava koşullarından etkilenmeyecek şekilde üretime hazırlanmaktadırlar. Kullanım alanı oldukça geniş olan led ekran stratejileri, insan kalabalığının daha yoğun olduğu alışveriş merkezlerinde de markaların indirim ve kampanyalarını duyurmak, sinema salonlarının filmler hakkında tanıtım yayınlayıp ilgiyi artırma tekniği ile de karşımıza sıklıkla çıkmaktadır. Bu sebepten ötürü iç mekan kullanımı için de oldukça dikkat çekici, parlaklık değerleri yüksek ve LCD ekranlara oranla daha yüksek kalitede olduğundan akşam saatlerin de dahi canlı görüntüsüyle ilgi odağı olmayı başarabilmektedir.

Satış stratejilerini arttırmak ve led ekran tasarlatmak isteyen firmalar için bir başka önemli detay, çalışacakları firmaların profesyonel görüntü hizmeti vererek parekende pazarının tüm ihtiyaçlarını karşılaması olacaktır. Bu alanda kendini kanıtlamış olan Fenova teknoloji, müşteri memnuniyetini önemli kılarak, son teknoloji ürünler ile led ekran sektöründe yeniliğe kapı açıyor.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER