Uyuşturucu taciri 2 zanlı tutuklandı

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından uyuşturucu madde ve yasadışı ekimle mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda 2 zanlı tutuklandı.

Uyuşturucu taciri 2 zanlı tutuklandı

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında il merkezi ve ilçelerde çalışma yaptı.

Merkezde yapılan çalışmada, M.A. isimli şahsın üzerinde ve bulunduğu araçta yapılan aramada; 48,45 gram metamfetamin isimli uyuşturucu ve uyarıcı madde ele geçirildi. Şahıs hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti, Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak suçlarından, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Ürgüp’te yapılan çalışmada, F.Y. ve E.S. isimli zanlıların araziye ektikleri 75 kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Zanlılar hakkında Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak suçundan adli işlem başlatıldı.

Ayrıca, D.K. isimli zanlının üzerinde ve bulundukları araçta yapılan aramada; 120,55 gram metamfetamin isimli uyuşturucu ve uyarıcı madde ele geçirildi. Şahıs hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti, Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak suçlarından, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2022, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93