Avanos'ta THM ve çocuk korosu konseri

Avanos Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kültür Sanat Akademisi bünyesinde bulunan Türk Halk Müziği ve çocuk korosu koristleri halk panayırında konser düzenledi.

Avanos'ta THM ve çocuk korosu konseri

Kızılırmak kenarı rekreasyon alanında kurulan panayır alanında gerçekleştirilen konserde, şef Duran Kömüşdoğan yönetiminde sahne alan 6 aydan beri çalışmalarına devam eden Avanos Belediyesi THM ve çocuk korosu koristleri Anadolu'nun eşsiz eserlerini seslendirerek büyük beğeni topladı. Oldukça yoğun katılımın olduğu konser programının ilerleyen dakikalarında seslendirilen hareketli türkülere oyunlarla eşlik eden Avanoslu vatandaşlar unutamayacakları bir akşam yaşadı.

Avanos’ta ilk kez THM alanında sahne alan çocukların performanslarıyla göz kamaştırdığını söyleyen Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, “Çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Harika bir performans sergilediler. Bizler Avanos Belediyesi olarak kültürün ve sanatın var olduğu her alanda varız. Gecemize renk katan başta çocuklarımız olmak üzere ailelerine THM koromuza ve Kültür Sanat Akademimize emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner138

banner137