Nevşehir Belediyesi’nden vatandaşlara aşure ikramı

Nevşehir Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla Esentepe ve 15 Temmuz mahallelerinde parklarda vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Aşure dağıtımı 12 Ağustos Cuma akşamına kadar her gün farklı mahallelerde devam edecek.

Nevşehir Belediyesi’nden vatandaşlara aşure ikramı

Nevşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle her yıl düzenlediği aşure hayrı geleneğini bu yıl da sürdürdü. Esentepe Mahallesi’ndeki Gençlik Parkı ve 15 Temmuz Mahallesi’nde bulunan Seyit Mehmet Akbay Parkı’nda gerçekleştirilen aşure dağıtımına, AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Belediye Başkanı  Mehmet Savran, AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, Merkez İlçe Başkanı Ferit Yiğitarslan, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bilgiç, Gençlik Kolları Başkanı Haluk Köybaşı ve parti yöneticileri katıldı.

Akşam saatlerinde gerçekleştirilen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, binlerce Nevşehirli aileleri ile birlikte parklarda aşure hayrında buluştu.

Muharrem ayında yapılan aşurenin birlik, kardeşlik ve sevgiyi temsil ettiğini belirten Belediye Başkanı Savran, tüm İslam aleminin, ülkemizin ve şehrimizin Muharrem ayını tebrik etti.

Savran, aşure dağıtımının ardından Milletvekili Açıkgöz ve İl Başkanı Ali Kemikkıran ile birlikte parklarda aileleri ile birlikte vakit geçiren vatandaşlarla sohbet etti.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
YORUMLAR
kaya şerhi
kaya şerhi - 2 ay Önce

-bir bilmecem var çocuklar
---haydi sor sor sor
-her lüzumsuzluğa koşar
-samimiyetten yoksun, yalancı
---aceba nedir nedir
-aşure dağıtma diyince akla
-hemen onun adı gelir
---MISDAFA MISDAFA MISDAFA

vatandaş
vatandaş - 2 ay Önce

sekiz yaşında oğluma aşure vermemişler koca koca ınsanlar ne deyım size bilemedim

SIRADAKİ HABER