Şartlı bağış yardımının alınmasına da karar verildi

Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran başkanlığında 5 Temmuz’da yapılan belediye meclisinin aldığı kararlar açıklandı.

Şartlı bağış yardımının alınmasına da karar verildi

Resmî Gazetede yayımlanan, Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetmeliği çerçevesinde, Nevşehir’e bağlı Kozaklı İlçesi’nde kurulması planlanan Nevşehir Kozaklı Tarıma Dayalı İhtisas Jeotermal Kaynaklı Sera Organize Sanayi Bölgesi’nde yüzde 13,30 paya karşılık, belediyeyi temsilen asil üye olarak Belediye Başkanı Mehmet Savran ve Meclis Üyesi Ahmet Ağır’ın, yedek üye olarak Başkan Yardımcısı Nafiz Dirikoç ve Başkan Yardımcısı Mustafa Alevli’nin belirlenmesine oy birliğiyle karar verildi.

Bu yıl içerisinde ihalesi gerçekleştirilmesi ve 01.01.2023 tarih itibariyle başlaması planlanan çöp toplama, süpürme ve nakliye işlerinde kullanılacak araç kiralama hizmet alımı işinin 20 ay süreyi kapsaması ve 2024 yılı ağustos ayı sonuna kadar hizmet alınmasına oy birliğiyle karar verildi. Listede belirtilen bütçe tertiplerine ek ödenek verilmesine oybirliğiyle karar verildi.

5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 18/g maddesi gereği, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığından 2022 yılı yatırım programında yer alan yatırım projeleri finansmanı için şartlı bağış yardımının alınmasına oybirliğiyle karar verildi. 

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93