14 okulun katıldığı ALPHA eTwinning porjesi uygulandı

Nevşehir Atatürk İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Fatma Birgül Benlikaş ve Denizli Alandız İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Esra Bilgin önderliğinde Türkiye, Polonya, İtalya, Bulgaristan ve Sırbistan’dan 14 okul, Nevşehir Atatürk İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Kadriye Üzümcü ve Vilayetler Birliği anaokulu öğretmeni S. Gözde Üstün, Avanos Bahçelievler 100. Yıl İlkokulu öğretmeni Selda Kopar'ın da katılımıyla gerçekleştirilen ALPHA adlı eTwinning projesi uygulandı.

14 okulun katıldığı ALPHA eTwinning porjesi uygulandı

Pandemi sürecinin de etkisiyle uzaktan eğitim süreci başlatıldı. Projede bu süreçte öğrenciler için daha verimli uzaktan eğitim hedeflendi.

Öğrencilerin e-güvenlik konusunda bilgilendirildikleri, kendilerini siber zorbalıktan korudukları ve birçok web 2.0 aracını kullandıkları bir süreç uygulandı.

Ayrıca yöresel oyunlar, fen bilimleri, müzik eğitimleri, akıl ve zeka oyunları ve aile eğitimleri uzman konuklar eşliğinde verildi.

Öğretmenler erken çocukluk döneminin kritik bir dönem olduğunu ve atalarımızın ”ağaç yaşken eğilir” sözünden yola çıkarak, teknoloji çağına uyum ve bilinçli internet kullanımının en önemli basamağının bu süreçte şekillendiğini dile getirdi.

Ailelerin de desteğiyle pandemi sürecinde hem çevrimiçi hem de yüz yüze eğitim yapılan koşullarda disiplinerarası bir yaklaşımla, süreci keyifli ve verimli bir biçimde gerçekleştirdiklerini belirtti.

banner115
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esma
Esma - 1 ay Önce

Emeklerinize sağlık çok teşekkürler

S.Gözde Üstün
S.Gözde Üstün - 1 ay Önce

Çok keyifli bir projeydi. Bu süreçte çocuklarla böyle keyifli bir projeyle pandemi sürecini daha güzel geçirmemize vesile olduğunuz için teşekkür ederiz.

Kevser
Kevser - 1 ay Önce

Harika Tebrik ediyorum

Melike
Melike - 1 ay Önce

Başarılarınızın devamını dilerim.

FY
FY - 1 ay Önce

Emekleriniz için teşekkürler. Daha nice güzel projeler yapmanız dileğiyle başarılar...

Zeynep
Zeynep - 1 ay Önce

Başarılarınız daim olsun

Ayşen MUTLU
Ayşen MUTLU - 1 ay Önce

Harika bir proje oldu. Emek veren herkesin emeğine sağlık.Basarilarinizin devamını diliyorum.

FY
FY - 1 ay Önce

Emekleriniz için teşekkürler. Daha nice güzel projeler yapmanız dileğiyle başarılar...


SIRADAKİ HABER