Altınyıldız Macaristan’da

Özel Altınyıldız İlköğretim Kurumu'nun Erasmus Proje ortaklığı kapsamında CODING AWAITS FUTURE isimli projenin son toplantısı Macaristan’da yapıldı.

Altınyıldız Macaristan’da

Yapılan toplantıya Kurum Müdürü Mehmet Eravcı ve öğretmenler katıldı. Toplantıda Türkiye, Finlandiya, Macaristan, Bulgaristan, Romanya ve İtalya’dan gelen diğer proje ortaklarıyla projenin genel değerlendirmesi yapıldı.

Erasmus proje ortaklığı kapsamında yapılan bu proje vesilesiyle Eravcı ve öğretmenler tarafından Budapeşte Büyükelçisi Gülşen Karanis Ekşioğlu ve Eğitim Müşaviri Dr. Hilal Akarkamçı da makamlarında ziyaret edildi. Ziyaretlerde Erasmus projeleri ve eğitim işbirlikleri üzerine sohbet edildi. Gülşen Karanis Ekşioğlu ve Dr. Hilal Akarkamçı proje kapsamında ziyaretten büyük memnuniyet ve mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Altınyıldız İlköğretim Kurumundan yapılan açıklamada; “Kurum olarak aklı ve mantığı kullanarak doğru adımlarla işlem yürütmeyi sağlayan ve bu işlem sırasını yeni ve farklı uygulamalar geliştirerek bir üst seviyeye taşıyan, matematiksel zekâ düzeyini de geliştirmeyi sağlayan ve zekâyı ileri seviyeye yükseltebilecek bir ders olan Kodlama STEM ve Robotik derslerini öğrencilerimize 7 yıldır vermekteyiz. Kodlama Stem ve Robotik derslerinde Öğrencilerimizin bilişsel ve sosyal gelişimleri doğrultusunda bilişim dünyasını ve teknolojisini tanımaları, öğrenmeleri ve yeni ürün ortaya çıkarmaları sağlamaktayız. Dünyadaki robot ve yapay zekâ teknolojilerinin gelişim ve kullanım süreçlerini tanımalarını sağlayıp, yapay zekâya ilgi duymalarını ve hayal etmelerini sağlayacak etkinlikler de düzenlediğimiz derslerimizde, Bilişim teknolojisini; öğrenme, doğru ve faydacı kullanma, insanlığın yararına üretme bilinci kazandırmaktayız. Yaşam alanlarında ‘F şıkkını’ aramalarını, bulmalarını kolaylaştıran bilişim teknolojileri ve yazılımlarının öğretildiği derslerimize ek olarak bu alanda yapılan ulusal ve uluslararası yarışmalara öğrencilerimiz teşvik ederek bir yandan öğrencilerimizin özgüvenlerini arttırırken diğer yandan ise öğrencilerimizin bu yeni nesil derslerde gelişimlerine katkı sağlamaktayız. Projenin hazırlanmasında emeğini esirgemeyen idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner138

banner137