Altınyıldız’da bir başarı serüveni: LGS

Altınyıldız ilköğretim Kurumu 5 Haziran Pazar günü yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS)  sınavı için çalışmalarına hız kesmeden devam etti.

Altınyıldız’da bir başarı serüveni: LGS

Ara tatilin ilk üç günü öğrenciler branşında uzman ortaokul zümre öğretmenleri ile konu tekrarlarını yaparken aynı zamanda soru çözüm saatleri ile çalışmalarına devam etti. Kampa katılan öğrencilere verilen kaynaklarla da eksik konularını pekiştirmeleri hedeflendi. Ayrıca birebir özel etüt ve sınav koçluğu sistemi ile öğrencilerin varsa konu eksiklikleri giderilip motivasyonlarının artırılması doğrultusunda çalışmalar sürdürüldü. Sene içerisinde rehberlik servisi tarafından sınava yönelik öğrencilere verilen seminerler, 8.sınıf uzman branş öğretmenlerinin 9 Ağustos 2021’den bu yana süren çalışmaları, LGS öğrencilerine yönelik akşam etütleri, hafta sonu kursları, ara tatilde verilen dersler, yapılan denemeler, özel etütler ve sınava 1 ay kala yapılması gerekenler hakkında açıklamalar yapılarak öğrencilerin bilinçlendirilmesi gibi birçok çalışma ile öğrenciler LGS sınavına hazırlandı.

Bu çalışmalar sonucunda çalışmalar meyvesini verdi ve birçok öğrenci sınavda derece yaparak okullarına haklı gururu yaşattı.

Okul Müdür Yardımcısı Çetin Kurtpınar yaptığı açıklamada, resmi olmayan sonuçlara göre öğrencilerden Asyanur Namlı'nın sınavda sorulan 90 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak Nevşehir ve Türkiye 1.'si olmaya aday olduğunu belirtti. Kurtpınar; sınava giren 2 öğrencinin 1 yanlış, 2 öğrencinin 2 yanlış, 3 öğrencinin 3 yanlış, 2 öğrencinin 4 yanlış, 6 öğrencinin ise 5 yanlış yaparak büyük başarı elde ettiğini kaydetti.

Öğrencilere sorulan 20 Türkçe, 10 T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, 10 İngilizce, 10 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 20 Matematik ve 20 Fen Bilimleri olmak üzere toplam 90 sorudan 69,75, Türkçe dersinden 15,51, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 8,37, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 9,04, İngilizce dersinden 8,60, Matematik dersinden 11,75, Fen Bilimleri dersinden 16,48 doğru ortalaması ile büyük başarı elde ettiklerini belirten Kurtpınar, başarıları ile öne çıkan öğrencilerin disiplinli çalışmalarının yanında katıldıkları sportif faaliyetler, sosyal etkinlikler ve çok kitap okumalarının elde ettikleri başarılara katkı sağladığını,"Türkiye'nin Örnek Okulu" Özel Altınyıldız İlköğretim Okulu olarak uzman eğitim kadrosunun velilerden aldıkları büyük destek ile aklın bilimin ışığında Türkiye birincileri yetiştirmeye devam edeceğini ifade edip başarıda emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93