Altınyıldızlı 6. sınıflardan yabancı dil gösterisi

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 6. sınıf öğrencileri ve İngilizce öğretmenleri tarafından hazırlanan yabancı dil gösterisi izleyenlerden büyük alkış aldı.

Altınyıldızlı 6. sınıflardan yabancı dil gösterisi

Velilerin yoğun katılımıyla sunulan tiyatro gösterisi bütün misafirlerden büyük alkış ve övgü aldı. Altınyıldız İlköğretim Kurumu 6. sınıf öğrencileri ve İngilizce öğretmenleri tarafından hazırlanan programda ‘Snow White & The Seven Dwarfs (Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler), Dil Yarası / BKM Çok Güzel Hareketler Bunlar, Famous Heroes & Characters (Ünlü Kahramanlar ve Karakterler), Puss in Boots (Çizmeli Kedi), Modern Dans, Hababam Sınıfı, The Voice of Altınyıldız (O Ses Altınyıldız) ve en son koro şarkıları ile öğrenciler tiyatroda oynamanın keyfini yaşarken aynı zamanda İngilizceyi anlıyorum ve konuşuyorum mesajını iletti.

Program sonunda konuşma yapan Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü Mehmet Eravcı; “Günümüzde iletişim ve ulaşımın gelişmesi başka ülkelerle olan ticari, sosyal ve kültürel yakınlaşmanın artmasına sebep olmaktadır. Bu yakınlaşmanın sonucu olarak da ortak bir dil kullanımın gerekliliği artmaktadır. İşte tam bu noktada İngilizce özellikle de dünyadaki güçlü ülkelerin kullandığı bir dil olması sebebi ile önem kazanmaktadır. Bu da İngilizce‘nin kendimiz geliştirmek adına, dünyadaki olayları ve gelişmeleri takip etmek adına ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak bizde bu farkındalık ile 2014 yılında itibaren 5.sınıflarımızda İngilizce ağırlıklı ders programına başlamış ve öğrencilerimize haftada ortalama 15 saat İngilizce dersi vermekteyiz. 6, 7 ve 8. sınıflarımızda ise İngilizce’nin ders saat ortalaması 10 saatin altına düşmemektedir. İngilizce’nin yanı sıra İspanyolca derslerimizde alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Yine aynı şekilde okulumuzda ders olarak da okutulan drama, önemli bir öğrenme yoludur. Drama aracılığıyla öğrenciler, olaylar ve durumları, bunların arasındaki neden-sonuç ilişkisini kolayca öğrenebilir. Böylece öğrencinin problem çözme yeteneği gelişir ve öğrenci kendi ayakları üzerinde durabilme becerisi kazanır. Drama grupla yapılan bir etkinlik olduğundan, çocuğun işbirliği yapma, iletişim kurma gibi yönlerinin gelişmesine katkıda bulunur, öğrencinin sosyal gelişimini hızlandırır. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize İngilizce ile önemli bir sanat olan dramayı birleştirip bizleri bu güzel gösteriyi hazırladıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93