BİLSEM'den yaz okulu açıklaması

Nevşehir BİLSEM yaz okulu için başvuruların 27 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

BİLSEM'den yaz okulu açıklaması

Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezinden (BİLSEM) yapılan açıklamada, 18 Temmuz 14 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek yaz okulu için başvuruların 27 Haziran Pazartesi günü saat 09.30’da başladığı belirtildi.

Başvuruların 1 Temmuz Cuma günü sona ereceği kaydedilen açıklama şöyle; “Kurslara; resmî ve özel örgün eğitim kurumları kapsamındaki ilkokul, ortaokul, imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler ile genel ilköğretim programı uygulanan özel eğitim ortaokulu/özel eğitim sınıfı, genel ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları ile mesleki ve teknik ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları öğrencilerinden; 2’inci ve 12’nci sınıflar dâhil bu aralıkta öğrenim gören öğrenciler başvurabilir. 1. Sınıf öğrencileri başvuru gerçekleştirememektedir.

Belirtilen öğretim kurumlarına devam eden öğrencilerin velileri tarafından kurs merkezi müdürlüğüne bu kılavuzda yayınlanan takvim doğrultusunda şahsen kurs başvurusu yapılır. Başvuru sırasında velilerin öğrencinin kimlik belgelerini ibraz etmesi zorunludur.

Öğrenciler Bilim ve Sanat Merkezi Yaz Okulu kurs merkezince belirlenen atölye/derslerden tercihte bulunarak başvuru yapar. Başvuru formu, veli tarafından doldurularak başvuru öncesinde hazır bulundurulmalıdır. Form'da belirtilen Başvuru Tarih ve Saati boş bırakılarak başvuru esnasında doldurulacaktır. Başvuru formuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bir öğrenci en fazla 2 farklı atölye/dersten Bilim ve Sanat Merkezi Yaz Okulu kursuna müracaat edebilir. Öğrenci kontenjan olması durumunda öncelikli olarak 1. tercihine yerleştirilecek olup kayıtlar tamamlandıktan sonra kontenjan kalması durumunda başvuru önceliğine göre 2. tercihine yerleştirilecektir.

Öğrenciler günde en fazla 2 saat derse girebilirler.

Bilim ve Sanat Merkezi Yaz Okulu kurslarına kayıt yaptıran öğrencilerin devamları zorunludur. Kurslarda okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/4'ine devam etmeyen öğrencilerin devamsızlık sınırını aştığı atölye/dersten kurs kaydı silinir.

Öğrenciler kurslara başvuru sırasına göre yerleştirilecektir. Kontenjanlar dolduğu takdirde başvurular durdurulacaktır.”

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER