Minikler kendileri için düzenlenen özel programda doyasıya eğlendi

Nevşehir'de 0-7 yaş grubu minik çocuklara hizmet veren Diamond Kid Keş ve Gündüz Bakımevi tarafından düzenlenen programda minikler hem Down Sendromlu Çocuklar Farkındalık Günü’nü, hem de Nevruz bayramını kutladı.

Minikler kendileri için düzenlenen özel programda doyasıya eğlendi
banner116

Pandemi koşullarına uygun olarak düzenlenen etkinlikte canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlenen miniklerin eğlencelerine bakım evinde görevli öğretmenleri de eşlik etti.

Miniklere çeşitli ikramlarında yapıldığı etkinliğine Down Sendromlu Çocuklar Farkındalık Günü ve Nevruz Bayramı dolayısıyla düzenlendiğini belirten Diamond Kid Kreş ve Gündüz Bakımevi Kurucu Müdürü Hatice Boylu, "Pandemi dolayısıyla çocuklarımızın sayısını sınırlı tuttuk. Amacımız gerek down sendromlu çocuklar farkındalık gününü gerekse baharın müjdecisi Nevruz'u kutlayarak çocuklarımızın bu tür özel günlere duyarlılıklarını artırmaktı. Geçtiğimiz yıllarda da düzenlediğimiz bu etkinlikleri umarız önümüzdeki yıllarda daha fazla çocuğumuzun katılımıyla ve Pandemi olmadan kutlarız." dedi.

Düzenlenen programda yörenin tanınmış sanatçıları Mustafa Namlı ve Kreşin Müzik Öğretmeni Mustafa Güzel hareketli parçalarıyla minikleri coşturdu.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER