“ ÖSYM kamuoyunu aydınlatmalıdır”

Türk Eğitim Sen (TES) Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç hafta sonu yapılan KPSS sınavında sorulan bazı soruların bir yayınevinin deneme sınavında sorulan sorularla aynı veya benzer olduğu ile ilgili iddiaların basına ve sosyal medyaya yansıması ile ilgili bir açıklama yayınladı.

“ ÖSYM kamuoyunu aydınlatmalıdır”

Toplumun her sınav döneminde bir kaygı yaşadığını belirten Urgenç,”acaba sorularda su istimal yapılıyor mu? Bir yerlere servis mi ediliyor. Bu yüzden KPSS sınavında ki soruların veya benzerinin bir yayın evinin deneme sınavında sorulması bize 2010 KPSS'yi akıllara getiriyor. Türk Eğitim Sen geçmişte olduğu gibi şimdi de bu konunun takipçisi olacak ve üzerine düşeni yapacaktır” dedi.

ÖSYM tarafından Sosyal medyada yayınlanan sorular üzerinden tatmin edici açıklama yapılması gerektiğini ifade eden urgenç, “ Gerekirse tüm örnekler üzerinden açıklamasını detaylandırarak iddialara açık şekilde cevap vermelidir. Gençlerimizin umut ve hayalleriyle kimse oynayamaz. KPSS iddialarına dair Devlet Denetleme Kurulu’nun inceleme başlatması kıymetli bir adımdır. İddialar tüm boyutlarıyla tetkik edilmeli, aydınlatılmalı ve şeffaf şekilde ortaya konulmalıdır. Tek bir gencimizin dahi yüreğinde endişe kalmamalı, umut ve hayalleri tahrip edilmemelidir” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2022, 09:52

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER