Rektör Aktekin KPSS'ye girecek adaylara başarılar diledi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, 6 Kasım Pazar günü tek oturumda yapılacak olan 2022-KPSS Ortaöğretim Sınavı’na girecek tüm adaylara başarılar diledi.

Rektör Aktekin KPSS'ye girecek adaylara başarılar diledi

Sınav günü Nüfus Müdürlüklerinin 07.00 ile 10.00 saatleri arasında hizmet vereceğini söyleyen NEVÜ Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, sınava girecek adayların saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacağından dolayı sınav saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmalarına yönelik uyarıda bulundu.

Rektör Aktekin, “ÖSYM Başkanlığı 06 Kasım Pazar günü Nevşehir İl Merkezinde yapılacak olan 2022 KPSS Ortaöğretim Sınavı tek oturumda gerçekleştirilecek.

Nevşehir İl merkezde 17 bina ve Nevşehir E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumun’da 2bin 116’sı kadın aday ve 2bin 449’u da erkek aday olmak üzere toplam 4 bin 565 adayın gireceği sınavımızı 248 salonda ve 597 personel eşliğinde gerçekleştireceğiz.

Sınava girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, T.C. Kimlik Kartında fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce  06 Kasım Pazar günü  07.00-10.00 saatleri arasında açık tutulacak. Söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu ‘Geçici Kimlik Belgesi’ düzenlenecek. Bu amaçla, sınav günü Nüfus Müdürlüğü’ne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecekler.

Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir. ’Geçici Kimlik Belgesi’ dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve biyometrik fotoğrafının yanında olması gerekmektedir” dedi.

Sınava girecek tüm adaylara başarılar dileyen Rektör Aktekin ayrıca sınavda görev alacak tüm akademik ve idari personele, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline, bina ve sınav güvenliğinden sorumlu Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ile Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı personellerine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2022, 09:18

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145