"Temel Eğitimde 10.000 Okul” projesi etkinlikleri devam ediyor

Derinkuyu ilçesine bağlı Kuyulutatlar Köyü Şehit Erhan Karataş İlkokulu ve Erhan Karataş İmam Hatip Ortaokulunda "Temel Eğitimde 10.000 Okul” projesi kapsamında düzenlenen programda öğrenciler çeşitli etkinliklerle eğlenerek öğrendi.

"Temel Eğitimde 10.000 Okul” projesi etkinlikleri devam ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullar arası başarı ile imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen "Temel Eğitimde 10.000 Okul” projesi kapsamında okullarda etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.

 İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, okullarda düzenlenen etkinliklerde öğrencilerle bir araya gelerek onların heyecan ve mutluluğuna ortak oluyor.

Kuyulutatlar Köyü Şehit Erhan Karataş İlkokulu ve Erhan Karataş İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen programda öğrenciler bilim atölyesi deney üniteleriyle bilimsel keşiflerde bulundu. Teleskopla gökyüzünü inceleyerek farklı etkinlikler ve oyunlarla gönüllerince eğlendi.

İl Müdürü Polat, "Temel Eğitimde 10.000 Okul” projesi kapsamında düzenlenen etkinliklerin öğrenciler için oldukça verimli geçtiğini ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93