TES Kayseri Şubesi TES Nevşehir Şubesini ziyaret etti

Türk Eğitim Sen Kayseri 2 Nolu Şube Başkanı Ramazan Sıdar ve şube başkan yardımcıları Ali Canlı ile Sinan Can Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesini ziyaret etti.

TES Kayseri Şubesi TES Nevşehir Şubesini ziyaret etti

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç ve Kayseri 2 nolu Şube Başkanı Ramazan Sıdar, bir süre Türkiye'de sendikacılık Nevşehir ve Kayseri özelinde sendikal çalışmalar ve Türkiye'de eğitimin geleceği üzerinde yapılan değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Urgenç ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada; “Ramazan Sıdar başkana ve yönetim kuruluna ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz. Rivayet edilir ki Aristoteles İskender’e şöyle yazmıştır: ‘İnsanların sende hayran olacakları şey ileri görüşlülük ve büyük hedeflerdir. Sende sevecekleri şey ise tevazu ve yumuşak başlılıktır. Sen bu ikisini birleştir ki insanların hem sevgisini hem de hayranlığını kazanabilesin.’ Sendikal faaliyetlerimizin ve yaşam felsefemizin temelinde büyük hedefler vardır. Büyük hedefleri gerçekleştirirken tevazu ve yumuşak başlılık olacaktır. İnanıyoruz ki gönülleri feth ederek başaracağız. Eski Türkler de bir dua vardır. Ocağımız Sönmesin. O ocak muhakkik ki memleket ve sevda türküleri ile yanmaya devam edecektir. Yine eski Türklerde Ziya Gökalp'in deyimiyle Türkler yurt gibi Ocağı da unutmazdı. İşte O Ocak burası. Var olsun Türk Eğitim Sen!” ifadelerini kullandı.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER