Türk Eğitim Sen ilk gün eğitim çalışanlarının yanındaydı

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında ilk gün eğitim çalışanlarının yanındaydı.

Türk Eğitim Sen ilk gün eğitim çalışanlarının yanındaydı

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, Nevşehir’in en uzak kurumlarından biri olan Suvermez İlk/Ortaokulunu ve Derinkuyu Mehmet Ekmekçi Anadolu Lisesini ziyaret ederek eğitim çalışanlarının gündemini değerlendirdi.

Şube Başkanı Tayfur Urgenç, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada; “Derinkuyu Mehmet Ekmekçi Anadolu Lisesinde eğitim emekçileri ile buluşarak yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması dileklerimizi ilettik. Gündemdeki konuların eğitim çalışanlarının lehine çözülmesi için düşüncelerimizin paylaşarak yaptığımız çalışmaları aktardık.” dedi.

Başkan Urgenç; “Kariyer basamakları sınav ile belirlenemez. Banka promosyonları güncellenmelidir, il içi sıra sistemi çalıştırılmalıdır, ek zam verilmelidir, enflasyon farki aylık yansıtılmalıdır, aile birliği sağlanmalıdır, eğitim ödeneği tüm eğitim çalışanlarına verilmeli ve bir maaş tutarında olmalıdır. Gündemimizdeki konuları değerlendirdik. Eğitim çalışanlarından yetkiyi Türk Eğitim Sen'e verdiklerinde sorunların eğitim çalışanları lehine çözüleceğinin sözünü verdik. Kıymetli meslektaşlarımıza gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ederiz. Bugün aramıza katılarak hak arama mücadelemize destek veren meslektaşlarımıza ayrıca teşekkür ederiz. Kurumu ziyaretimizde 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının ilk günü anısına meslektaşlarımıza kalem hediye ederek kurum müdürümüz Serkan Bulut'a Türk Bayrağı hediye ettik.” diye konuştu.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesinin ikinci ziyaret noktası Suvermez İlk/Ortaokulu oldu. Şube Başkanı Urgenç, burada yaptığı açıklamada; “2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılının ilk gününde Derinkuyu ilçemizde Suvermez ilk/Ortaokulunda eğitim çalışanları ile buluştuk. Kıymetli meslektaşlarımızla gündeme dair istişare ettik. Meslek Kanunu kariyer düzenlemesinin Türk Eğitim Sen'in 10 yıl ve 20 Yıl üzerinden tecrübe ve yıla dayalı olarak düzenlenmesi gerektiği öneri ve fikrini tüm eğitim çalışanları destekliyor.

Eğitim ve öğretim hazırlık ödeneğinin bir maaş tutarında olması ve tüm eğitim çalışanlarına verilmesi, banka promosyonlarının güncellenmesi, ek zam talepleri ve aylık enflasyon farkının verilmesi, İl içi tayinde sıra sisteminin çalıştırılması, eğitim ödeneği sorununun çözülmesi, il içinde aile birlikteliğinin sağlanması öncelikli talepler ve çözülmesi gereken sorunlar olarak görülmektedir.

Kurum müdürümüz Hakan Köse'ye günün anısına Türk Bayrağı meslektaşlarımıza ise kalem hediye ederek eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diledik. Kıymetli meslektaşlarımıza eğitim çalışanlarına ve kurum yöneticilerimize teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2022, 10:02

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner138

banner137