TEÇ-SEN’den zam eleştirisi

Tüm Eğitim Çalışanları TEÇ-SEN Sendikası Nevşehir İl Temsilcisi Kemal Sevimli ve sendika üyeleri düzenledikleri basın açıklamasında kamu çalışanlarının 12 yıldır sıfır zam, sıfır seyyanen zam, sıfır refah payı aldığına dikkat çekerken, kamu çalışanlarının geleceğinin, umudunun ve bagajının sıfırlandığını dile getirdi. 

TEÇ-SEN’den zam eleştirisi

Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen basın açıklamasında İl Temsilcisi Sevimli, "Kurumların hafızası, makamların, koltukların ağırlıkları sıfırlanmıştır. Soyut gündemlerle kamu çalışanları teslim alınmış ve somut olan tüm sorunlar sıfırlanmıştır. Hakikatin rengi karartılmış ve soldurulmuştur. Belirsizlik kangren gibi tüm kurumları sarmış, çözüm üretimi ve irade sıfırlanmıştır. 

Kamu çalışanlarının sorunlarını çözmek için 12 yıldır yetki alan, masaya oturan sıfır zamlara imza atıp önce kazanım naraları atan sonra sırra kadem basan ideolojik sendika ve ortaklarını sıfırlayacağız. Basma kalıp ideolojik siyasi söylemlerle hala kamu çalışanlarını kandırmaya, geleceğimizi karartmaya, umutlarımızı yok etmeye yemin etmişleri sıfırlayacağız.  Çılgın maaşlar alıp, milyonluk araçlarla il il gezip, sırça köşklerinde keyif sürerek kamu çalışanlarına ideolojik barikat kurup, akıl vermekten vazgeçmeyenleri her ne pahasına olursa olsun sıfırlayacağız. Kamu çalışanları olarak bizler, ideolojik sendikal yapıların kapalı kapılar ardında oluşturdukları soyut gündemlerden, kamu çalışanlarının sürekli boynunun bükük kalmasından ve sorunların çözülecekmiş gibi yapılıp her defasında hayal kırıklığı yaşamaktan biz bıktık! Siz bıkmadınız mı? Her yıl sıfır zam almaktan, eksilen bütçeden, düşen alım gücünden, gelecek korkusundan, karamsarlıktan biz bıktık! Siz bıkmadınız mı? 3600 Ek Göstergenin tüm kamu çalışanlarına eğitim durumuna göre verilmesi gerekirken, belirli meslek gruplarına verileceğinin söylenmesinden, hep unutulmaktan ötelenmekten biz bıktık! Siz bıkmadınız mı?” dedi.

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145