"Davamız yerli ve milli olma davası"

15 Temmuz Milli Birlik günü Gülşehir ilçesinde de kutlandı. Hain darbe girişiminin 6. yıldönümünde düzenlenen programda söz alan Gülşehir Belediye Başkan Fatih Çiftci, muhalefeti de söylemleri üzerinden eleştirdi.

"Davamız yerli ve milli olma davası"

15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında şehadete ulaşan 252 şehit ve binlerce gazi ile öncelikle helalleşilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Çiftci, "Milletin dik duruşuyla, Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin ferasetli duruşuyla bu milletin yeter artık söz milletin dediği günden bu yana 6 yıl geçti. 15 Temmuz'u diğerlerinden ayırmak lazım. Siz Amerika'da, İngiltere'de, gelişmiş ülkelerde hiç darbe olduğunu gördünüz mü? Çünkü gelişmiş ülkeler bizim gibi dünya 5'ten büyüktür diyen liderimizin önünü kesmek için darbeler yapıyorlar. Darbe yaptırmaya çalışıyorlar, böyle FETÖ hainlerini de taşeron olarak kullanıyorlar. Bu hain darbe girişiminin ardından terör örgütlerinin karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz. Bu can bu bedende oldukça hiçbir terör örgütüne geçit vermeyeceğiz. Utanmadan helalleşmekten bahsedenler var. Onlar önce Şehit ailelerimiz ile gazilerimizle helalleşsinler. Bu milletin aklıyla mı dalga geçiyorlar? Sizde hiç mi akıl, fikir yok. Kiminle helalleşeceksiniz. Af çıkaracaklarmış. 252 şehidimize kurşun sıkanları mı affedeceksiniz? Binlerce gazimize kurşun sıkanları mı affedeceksiniz. Yazıklar olsun size yazıklar olsun. İnşallah bu gaflet uykusundan uyanırlar. Üçüncü köprüyü yaptırmayız dediler, Doğu Karadeniz'de gaz aratmayız dediler, size mavi tanı yaptırmayız dediler, size yerli ve milli silahı ürettirmeyiz dediler. Ama bu millet ne yaptı; tankın altına başını soktu. Uçan uçağa levye fırlattı. Ve dimdik duran bir liderimiz vardı, Recep Tayyip Erdoğan. Dava yerli ve milli olma davası" diye konuştu.

Düzenlenen programda ilçe Kaymakamı Şeyma Polat'ın yanı sıra ilçe protokolü de yer alırken milli birlik yürüyüşünde en ön safta elinde Türk Bayrağıyla Başkan Çiftci vardı.

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER