19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

Nevşehir’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

Nevşehir Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kompleksinde bulunan 2 Nolu çim sahada devam etti.

Buradaki törene Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Belediye Başkanı Mehmet Savran, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir; İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ve gösteri yapan gençlerin aileleri katıldı.

banner116
Gençlik ve Spor İl Müdürü Özdemir, burada yaptığı konuşmada, 19 Mayıs’ın 102’inci yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Unutmayınız ki Atatürk’ün 19 Mayıs’ta milli duygular içerisinde Samsun’da attığı ilk adım, Türk milletinin bağımsızlını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır. İşte bu yüzden, Türk milletinin vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayıs’ın 102’inci yıldönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanını yürekten hissetmekteyiz.” dedi.

Programda günün anlamını belirten şiirlerin okunmasının ardından çeşitli branşlardaki sporcular gösteri sundu.

Tören, Gençlik Haftası dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren sporculara protokol üyeleri tarafından madalyalarının verilmesiyle son buldu.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER