Hacıbektaş HEM'de çevre bilinci etkinliği gerçekleştirildi

Hacıbektaş Halk Eğitim Merkezince (HEM) 60.Yıl Kapalı Spor Salonundaki kursta çevre temizliği bilinci için çöp toplama etkinliği yapıldı.

Hacıbektaş HEM'de çevre bilinci etkinliği gerçekleştirildi

Etkinlikte HEM tarafından, “çevre temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasında. Bu konuda önlemler alınmakta, bilimsel çalışmalar yapılmakta ve yeni teşkilatlar kurulmakta. Bütün bunların temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmekte. Toprak, hava ve su, dünyamıza hayat veren üç temel unsur. Bunları temiz tuttuğumuz sürece, dünyamız temiz ve sağlıklı olur.

 Evimizin önü ve sokaklarımız temiz olursa toz, çamur, sinek gibi zararlı maddeler barınmaz. Bağ, bahçe ve ormanlarımız temiz olursa dünyamızı süsleyen bitkiler ve ağaçlar canlı ve yeşil olur. Deniz, göl ve ırmaklarımız temiz tutulursa, hem tabiat hem de canlılar hayat bulur. En önemlisi de hava temiz olduğu sürece insanlar ve canlılar bu dünyada yaşayabilir. Aksi halde, hem dünyanın hem de hayatın sonu yaklaşır. Vücudumuzu yaşatan besinlerdir. Dünyamızı yaşatan ise temiz su, hava ve topraktır.” denildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2022, 11:28

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER